امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۹۴۳
گزارشگر : ۸۰

425 مددجو برای خانه دار شدن به اداره کل راه و شهرسازی قزوین چشم دوخته اند

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۵۴

در نشست بررسی وضعیت مسکن مهر اختصاص یافته به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین، کسری اعتبار تکمیل این واحدها تأمین و مقرر شد تا اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین اقدامات لازم را برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی به خانواده های معرفی شده، اجرایی کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست بررسی و پیگیری تکمیل 425 واحد مسکن مهر بیان کرد: دغدغه اصلی کمیته امداد امام (ره) در ارائه خدمات پایدار تامین مسکن و ایجاد اشتغال برای نیازمندان است.

وی ادامه داد: از این رو در سال جاری تعهد ایجاد دو هزار و 200 شغل برای مددجویان و نیازمندان واجد شرایط را پذیرفته ایم و همچنین تلاش می کنیم تا در بحث مسکن نیز به برنامه های پیش بینی شده جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: برنامه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت با جدیت در حال اجراست و یکی از محورهای توانمندسازی ایجاد سازوکار لازم برای خانه دار شدن مددجویان است.

وی افزود: موضوع مسکن را در کنار اشتغال با جدیت پیگیری می کنیم و امیدواریم در سال 99 پرونده بی خانمانی مددجویان واجد شرایط را ببندیم.

مومنی خاطرنشان کرد: در بحث مسکن علیرغم اینکه قزوین نخستین استانی است که تفاهم نامه تأمین مسکن 425 واحد مسکن مهر را برای نیازمندان امضاء کرده است ولی به دلیل افزایش قیمت ها متأسفانه به اهداف خود نرسیده ایم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه پیگیری های خوبی در کمیته امداد و اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفته است و اکنون پس از وقفه پیش آمده ، اعتبارات لازم تخصیص یافته و انتظار داریم با تامین و تخصیص اعتبارات مربوطه هر چه زودتر شاهد خانه دار شدن نیازمندان واجد شرایط باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: تخصیص این واحدها با توجه به شرایط و ضوابط قانونی انجام شده و در حال حاضر همه همت ما بر این است که این واحدهای مسکونی به صاحبان آن تحویل شود چراکه این عزیزان هم منتظر دریافت مسکنشان هستند.

وی با تشکر از پیگیری های اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین اظهارکرد: راه و شهرسازی همراهی، همکاری و هم افزایی خوبی با کمیته امداد داشته است ولی باید تلاش کنیم تا زمان تحویل را کاهش دهیم تا هرچه سریع تر مددجویان صاحب خانه شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین نیزدر این نشست، گفت: یکی از دغدغه های مسکن و شهرسازی نیز تأمین مسکن مددجویان کمیته امداد است.

ابراهیم مبارک قدم اضافه کرد: خوشبختانه پیگیری های سازمان ملی زمین به سرانجام رسیده و در حال برطرف کردن موانع و تخصیص اعتبارات لازم هستیم.

وی یادآورشد: جلسه تخصصی با پیمانکاران در اولین فرصت انجام و کار اجرایی آغاز می شود و براساس زمان بندی تعریف شده، واحدهای مسکونی را تحویل می دهیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید