امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۲۹۴۲
گزارشگر : ۸۴
معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

تبیین و آموزش فرهنگی سه هزار مددجوی منطقه کالپوش در گام اول

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۵۹

معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان گفت: آموزش فرهنگی سه هزار مددجوی منطقه کالپوش شامل روستاهای نام نیک، سوداغلن، نردین و حسین‌آباد و به ازای هر نفر 10 ساعت در گام اول پیش‌بینی و تا پایان سال جاری اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدابراهیم یوسفیان، معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به مصوبات اردوی جهادی برگزارشده کمیته  امداد در منطقه کالپوش و نیازسنجی و اقدامات و اولویت‌های حوزه فرهنگی بر اساس هدف استراتژیک این منطقه کمتر توسعه‌یافته ، خاطرنشان کرد: توانمندسازی همه گروه‌های هدف شناسایی‌شده است.

وی دوره آموزشی را در قالب کلاس‌های آموزشی سواد رسانه‌ای، فضای مجازی، سبک زندگی دینی، فرزند پروری، پیشگیری از اعتیاد، آشنایی با نماز برشمرد و گفت: همسرداری، طلاق و آسیب‌های روانی، مدیریت معیشت اقتصاد خانواده، مهارت‌های نوجوانی، احکام و آسیب‌های اجتماعی از دیگر سرفصل‌های آموزشی برگزار می‌شود.

محمدابراهیم یوسفیان  با اشاره به بررسی، احصا و نیازسنجی این روستاها در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: برای این منطقه یک برنامه کوتاه‌مدت 6 ماهه و یک برنامه بلندمدت چهارساله  تبیین و در حال تدوین است .

معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه مدارس به دلیل فضای آموزش بهترین کمک برای اجرای امور فرهنگی هستند، تصریح کرد: همکاری هر چه بیشتر مدارس درزمینهٔ در اختیار قرار دادن امکانات، تجهیزات، کلاس‌های درسی جهت برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی این نهاد نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه  آموزش فرهنگی برای  سه هزار مددجوی منطقه کالپوش شامل روستاهای نام نیک، سوداغلن، نر دین و حسین‌آباد و  به ازای هر نفر 10 ساعت در گام اول پیش‌بینی و تا پایان سال جاری اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح بانام پنج‌شنبه و جمعه‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

محمدابراهیم یوسفیان از بهره‌گیری از سه آموزشگاه و یک مجتمع  شبانه‌روزی به‌عنوان مرکز و پایگاه این طرح نام برد و خاطرنشان کرد: نقش اصلی کمیته امداد تأمین استادان مجرب آموزشی خواهد بود.

وی یادآور شد: اردوی 200 نفره مادران و دختران تحت حمایت کمیته امداد به مشهد مقدس به‌عنوان بسته تشویقی برای شرکت‌کنندگان در این کلاس ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید