امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۲
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۲۹۱۱
گزارشگر : ۷۶
طی 9 ماهه نخست سالجاری؛

به طور متوسط روزانه سه خانواده مددجو صاحب خانه شدند

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۵۲

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی به تشریح اقدامات این نهاد در تامین مسکن مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه نخست سالجاری پرداخت.

به گزرش سایت خبری امداد، غلامعلی ملامهدی با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان از اولویت های اساسی کمیته امداد است، افزود: در 9 ماهه نخست سالجاری 176 واحد مسکن شهری برای مددجویان آذربایجان شرقی خرید یا احداث شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین به احداث مساکن مددجویی در روستاها اشاره کرده و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 498 واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان احداث شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 47 درصد رشد داشته است.

وی خاطر نشان کرد: با خرید یا احداث 674 مسکن مددجویی شهری و روستایی، بطور متوسط روزانه حدود ۳ واحد مسکن در 9 ماهه سالجاری در مناطق شهری و روستایی استان برای مدجویان تحت حمایت کمیته امداد تامین شده است.

ملامهدی ادامه داد: همچنین 1558 واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان نیز تعمیر شده است که بطور متوسط روزانه 5 واحد را شامل می شود.

وی به تفاهم نامه مشترک کمیته امداد با بسیج سازندگی سپاه استان اشاره کرده و گفت: با همکاری مشترک این دو نهاد و کمک های خیران در نظر داریم تا پایان سالجاری ۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویی در مناطق شهری و روستایی استان خرید یا احداث نماییم.

قائم مقام مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌شرقی گفت: از سال ۹۶ قرار بود در طول پنج سال همه مددجویان بدون مسکن استان که حدود ۳ هزار خانوار را شامل می‌شوند، صاحب مسکن شوند که سال ۹۶ حدود ۷۵۰ واحد مسکن، سال قبل ۸۴۱ واحد مسکن ساخته شده و سال ۹۸ نیز هزار واحد مسکن ساخته می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید