امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۹
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۲۹۱۰
گزارشگر : ۸۹

مردم چهارمحال و بختیاری در پرداخت زکات واجب رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دادند

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: براساس بررسی‌های انجام شده مردم استان در پرداخت زکات واجب رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ملک پور بیان کرد: امر زکات شامل واجب، مستحبی و فطریه است که براساس شرع اسلامی بر موارد مشخص تعلق می‌گیرد.

وی بابیان اینکه امور مربوط به جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات به کمیته امداد واگذار شده است افزود: در راستای آگاه‌سازی عموم مردم نمودار احکام کلی زکات بر اساس فتوای همه مراجع شامل زکات مستحبی و واجب تهیه و در اختیار عاملان زکات قرارگرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: براساس بررسی‌های انجام شده، زکات واجب جمع‌آوری شده در استان 231 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ملک پور با اشاره به اینکه مبلغان و عاملان افتخاری زکات در راستای آگاه‌سازی عموم مردم نقش سازنده‌ای داشته‌اند گفت: 376 عامل افتخاری زکات و 35 مبلغ زکات در زمینه آگاه‌سازی مردم استان فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان از ابتدای امسال تاکنون 5 میلیارد و 34 میلیون تومان زکات فطره، واجب و مستحب به کمیته امداد استان پرداخت کرده‌اند که از این مجموع 477 میلیون تومان زکات واجب، 2 میلیارد و 180 میلیون تومان زکات مستحب و 2 میلیارد و 377 میلیون تومان نیز زکات فطریه است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید