امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۱
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۲۹۰۹
گزارشگر : ۹۳

44 هزار 926 خانوار در بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۲۱

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 44 هزار 926 خانوار در بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: 87 هزار و 965 نفر جمعیت در این تعداد خانوار به سر می‌برند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، صبح امروز در نشست کارگروه زنان تحت‌حمایت این نهاد، اظهار داشت: زنان از جمله اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که در این میان زنان سرپرست خانوار می‌توانند بیش از سایر زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: زنان سرپرست خانوار زنانی هستند که به‌دلایل متعدد از جمله فوت همسر، متارکه، طلاق، از کارافتادگب همسر، مفقودالاثر بودن همسر و ... سرپرستی خانواده خود را برعهده گرفته‌اند و آنها علاوه بر نقش مادری وظیفه سنگین پدری را نیز عهده‌دار شده‌اند.

وی یادآور شد: در حال حاضر 44 هزار و 926 خانوار در استان بوشهر تحت‌حمایت کمیته‌امداد است که شامل 87 هزار 965 نفر جمعیت می‌شوند.

لطفی بیشترین آمار تحت‌حمایت را مربوط به زنان سرپرست خانوار اعلام کرد و گفت: 21 هزار و 579 خانوار زنان سرپرست خانوار هستند که به‌دلیل فوت سرپرست یا دیگر دلایل تنها و سرپرست خانوار شدند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد کمیته‌امداد مبنی بر توانمندسازی  فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مددجویان تحت‌حمایت و ارائه خدمات هدفمند،  تلاش شده است در بدو ورود مددجویان به امداد، برنامه توانمندسازی و خروج آنها نیز به‌صورت زمان‌دار مشخص شود.

 مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر با بیان اینکه تلاش می‌شود مددجویان حداقل ماندگاری را در امداد داشته باشند، گفت: در این راستا  افراد تحت‌حمایت در سه دسته حمایتی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به مددجویان دسته اول، عنوان کرد: آنها شامل افرادی می‌شوند که با دریافت یک نوع خدمت از جمله وام کارگشایی و پرداخت وام اشتغال مشکل آنان حل می‌شود و نیاز به خدمات دیگر یا حمایت دائمی ندارند.

لطفی با اشاره به دسته دوم مددجویان تحت‌حمایت، بیان داشت: آنها مددجویان چند خدمتی هستند که شامل افرادی می‌شود که نیاز به دریافت چند خدمت از جمله ( خدمات مسکن، شهریه دانشجویی، کمک هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، جهیزیه و ... ) دارند.

وی افزود: دسته سوم مددجویان را افراد مستمری‌بگیر و اقشار آسیب‌پذیر شامل خانوارهایی می‌شود که علاوه بر خدمات دسته دوم به دلیل نداشتن هیچ منبع درآمدی دیگر، مستمری نیز به آنان پرداخت می‌شود.

انتهای یپام/

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید