امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۹۰۴
گزارشگر : ۹۴

رشد 50 درصدی جمع‌آوری زکات در کهگیلویه و بویراحمد

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۲۱

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان زکات جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، پرداخت زکات, عملی عبادی با آثار مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است، گفت: زکات یکی از جلوه‌های ایمان و امری حکومتی و دینی و شرعی است و احیاء و ترویج فرهنگ زکات به‌عنوان یک سنت الهی وظیفه همگانی است. 
وی بابیان اینکه در 9 ماهه سال جاری شش میلیارد و 885 میلیون تومان زکات در استان کهگیلویه و بویراحمد جمع‌آوری‌شده است، افزود: این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.
مبشری با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در استان شامل زکات واجب، مستحبی، زکات فطریه و کفارات است، بیان کرد: محل هزینه کرد زکات امور محرومان و نیازمندان ازجمله جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، مسکن، آزادی زندانیان و معیشت نیازمندان و پروژه‌های عمرانی ازجمله مسجد، حسینیه و خانه عالم است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: پرداخت زکات در جامعه اسلامی موجب ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی می‌شود و از راه جمع‌آوری زکات می‌توان خدمات بهتری به محرومان ارائه داد.
مبشری ضمن تقدیر از ائمه جمعه و جماعات، مؤدیان و مبلغان و همه‌کسانی که در زمینه جمع‌آوری زکات زحمت می‌کشند، گفت: فرهنگ‌سازی فریضه الهی زکات نیازمند تبلیغ جهادی و مستمر است و مشارکت، تعامل، همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد ملت را می‌طلبد تا در زدودن پدیده فقر در جامعه موفق شویم.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید