امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۲۹۰۳
گزارشگر : ۸۴

گشایش نخستین فروشگاه صنایع‌دستی در شهر عشق و عرفان توسط زوج کارآفرین بسطامی

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۵۱

بزرگ‌ترین فروشگاه صنایع‌دستی شهر عشق و عرفان، بسطام باهمت زوج خوش‌ذوق بسطامی و آورده خودشان، حمایت کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید به روی گردشگران داخلی و خارجی در مسیر جاده ابریشم گشوده شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بسطام، شهر کوچکی که در شش کیلومتری شاهرود قرار دارد. آرامگاه یکی از عارفان بزرگ یعنی بایزید بسطامی است.

بسطام شهر آرامی است و از همه مهم‌تر اینکه این شهر هم مانند شاهرود پر  از چنارهای تنومند است که بر شهر سایه گسترانیده است.

 به‌ویژه بلوار اصلی شهر که از جاده منتهی به بسطام و البته بارگاه بایزید بسطامی می‌شود.

 بارگاه بایزید بسطامی دور میدان اصلی شهر قابل‌دیدن است.

مهم‌ترین آثار دیدنی شهر مجموعه بایزید بسطامی و بقعه امامزاده محمد بن جعفر صادق، مسجد جامع، برجه کاشانه و برج و باروی شهر است.

آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی در قلعه‌نو خرقان، شهر شاهرود، استان سمنان قرار دارد. روستای قلعه‌نو خرقان در 18 کیلومتری بسطام واقع‌شده است که سالانه مسیر بسیار زیادی از گردشگران است.

مریم عرب یار محمدی به همراه همسرش محمد نوری که بعد از سفر به شهر مرودشت استان فارس و دیدن صنایع‌دستی تصمیم گرفتند منزل محل سکونت خود را در شاهرود به فروش برسانند، اکنون با حمایت کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید نخستین و بزرگ‌ترین فروشگاه صنایع‌دستی را در شهر عشق عرفان بسطام به روی گردشگران گشودند.

کارآفرین بسطامی بابیان اینکه با توجه به اینکه بسطام شهر گردشگری و میزبان گردشگران، زائران بایزید بسطامی و در مسیر آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی است خاطرنشان کرد: با همسر خود توانستم از طریق فروش خانه  در شاهرود، فروشگاهی را در شهر بسطام بنا و با تسهیلات 50 میلیون تومانی کمیته امداد بسطام و حمایت صندوق کارآفرینی امید صنایع‌دستی و لوازم این فروشگاه را خریداری کنم.

وی با اشاره به اینکه این فروشگاه در 20 خرداد سال جاری با حضور مسئولین گشایش یافت افزود: بیشترین حضور گردشگرها در نیمه نخست سال است.

کارآفرین خوش ذوق عرصه صنایع دستی تصریح کرد: انواع صنایع‌دستی در قالب بافت گلیم، جاجیم و دست بافته‌های سنتی، نمدمالی، معرق و منبت‌کاری، ویترای، قلم‌زنی، مسگری و سوزن‌دوزی ازجمله دیگر تولیدات صنعتگران شاهرود و بسطام است که در این فروشگاه برای فروش گذاشته‌شده است و بیش از 80 درصد محصولات موجود از صنایع و هنر دستان بسطام و 20 درصد از سایر استان‌ها است.

وی که فروشگاه صنایع‌دستی خود را بانام بایزید بسطامی نام‌گذاری کرده است تصریح کرد: 20 تا 40 درصد از صنایع‌دستی موجود در این فروشگاه توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تولیدمی شود و این فروشگاه باعث شده رونق اقتصادی این خانوارها شده است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید