امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۹
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۲۸۹۳
گزارشگر : ۲۷

از حمایت تا اجابت

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۳۹

شفای فرزندش را از فاطمه زهرا (س) خواست و اکنون حامی 18 فرزند یتیم است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرد سوار بر ماشینش شد. تعداد زیادی شناسنامه در دست داشت؛ شناسنامه بچه های یتیم و محسنین که در انتظار حامی بودند. همه چیز را دوباره چک کرد. ناگهان چشمش به یکی از عکسها افتاد؛ فاطمه، دخترکی معصوم بود که مدتها چشم انتظار یک حامی بود؛ همچون دیگر دختران و پسرانی که امروز شناسنامه شان را با خود به همراه داشت. غرق در افکار خود بود که به پایگاه جذب حامی رسید.
با عجله از ماشین پیاده شد. خودش را به میز کار رساند و مشغول چیدن شناسنامه ها شد. آرام و زیر لب گفت: یا علی، تو حامی ایتامی، امروز بهترین حامی را برای این بچه ها قرار بده.
آن روز نیز همچون روزهای دیگر بود. آدم های مختلفی می آمدند و می رفتند. برخی با نگاهی جستجوگر شناسنامه ها را برانداز می کردند. بعد از چند سوال و جواب کودکی را انتخاب می کردند و می رفتند.
در بین افرادی که هر روز مراجعه می کردند؛ مردی به چشم می خورد که چند باری آمده بود و رفته بود. دودلی را می توانستی از نگاهش بخوانی. در تاریکی شب با قدم هایی مردد به میز جذب حامی نزدیک شد و پس از سلام و احوالپرسی کوتاه، رو به کارشناس اکرام کرد و گفت : می شود تمام شناسنامه ها را روی هم بگذارید؛ نمی توانم از بین این همه صورت معصوم فقط یکی را انتخاب کنم.
کارشناس اکرام سریع درخواست مرد را قبول کرد. حدود یکصد شناسنامه را روی هم گذاشت. مرد چشمانش را بست و از بین شناسنامه ها یکی را انتخاب کرد و بیرون کشید.
آرام چشمانش را باز کرد. تا چشمش به شناسنامه افتاد، بغض خفته اش ترکید.کارشناس اکرام این نوع احساسات را قبلا تجربه کرده بود.
مرد در میان بغض و اشک لب گشود:
- در زندگی به مشکل برخوردم. مشکل مالی و اقتصادی از یک سو و بیماری خودم از سوی دیگر. تمام اینها به کنار، از همه بدتر و دردناک تر، بیماری پسرم است. بار اولی که اینجا عکس بچه ها را دیدم، ته دلم لرزید. از طرفی بخاطر وضعیت مالی ام نمی دانستم که آیا از پس هزینه ای که متقبل شدم؛ بر می آیم یا خیر؟ اما امشب دلم را یکی کردم و زیر لب گفتم یا فاطمه زهرا به نیت خودت که تک فرزند پیامبر بودی، یکی را انتخاب میکنم. با دیدن اسم فاطمه؛ دختر معنوی ام فهمیدم که خدا هوای بندگانش را دارد.
مرد تلفن کارشناس اکرام راس گرفت و رفت. چند صباحی گذشت. کارشناس اکرام روزها را به شب می رسانید و هر روز برای جذب حامی نهایت تلاش خود را همچون گذشته می کرد. یکی از روزها که پشت میز کارش مشغول مرتب کردن شناسنامه بچه ها بود، تلفن همراهش زنگ خورد. صدای لرزان اما خوشحال بعد از سلام و احوالپرسی خودش را معرفی کرد و ادامه داد:
-پسرم خوب شده، پسرم از خانم فاطمه زهرا شفا گرفته. می خواهم پنج فرزند معنوی دیگر را نیز قبول کنم. لطفا پنچ فرزند دختر دیگر با نام خانم فاطمه زهرا برام کنار بگذارید بزودی به اداره شما می آیم و کارهای تکمیلی را انجام می دهم.
امین-ز یکی از خیرین نیکوکاری است که از سال 90 تا کنون با کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری داشته و تعداد 18 فرزند معنویی دارد. او همچنین در جهیزیه، مسکن، جشن عاطفه ها و.... نیز با کمیته امداد همکاری می کند.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید