امروز شنبه ,۳ اسفند ۱۳۹۸
شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۸۶۸
گزارشگر : ۹۴

اعزام 5544 مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی به اردوهای زیارتی و سیاحتی

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 5544 نفر از مددجویان این نهاد به اردوهای زیارتی، سیاحتی و آموزشی اعزام‌شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در طول سال، گفت: اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی و سیاحتی و آموزشی یکی از برنامه‌های فرهنگی این نهاد به‌منظور ارتقاء عزت‌نفس و نشاط خانواده‌های مددجو است.
وی بابیان اینکه در طول سال مددجویان تحت حمایت در قالب طرح شوق زیارت، اردوهای زیارتی، آموزشی و غیره  به مشهد مقدس، قم و عتبات عالیات اعزام می‌شوند، گفت: در همین خصوص از ابتدای سال جاری تاکنون 5544 نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار دو میلیارد و 128 میلیون تومان به اماکن زیارتی، سیاحتی و آموزشی اعزام‌شده‌اند تا علاوه بر زیارت از سایر برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، سیاحتی و تفریحی کمیته امداد نیز بهره‌مند شوند.
مبشری با اشاره به اینکه مددجویان بهره‌مند از اردوهای کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد شامل زنان سرپرست خانوار، مادران و دختران بازمانده از تحصیل، سالمندان و دانش آموزان و دانشجویان هستند، گفت: از مجموع کل اردوهای برگزارشده این نهاد در سال جاری 4883 مورد زیارتی و مابقی آموزشی بوده است.
وی تصریح کرد: 4510 نفر از مددجویان اعزام‌شده به اردوها مددجویان زیارت اولی بوده که در قالب طرح شوق زیارت و با حمایت و مشارکت خیران و نیکوکاران به این اردوها اعزام‌شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 3450 نفر از مددجویان اعزام‌شده به اردوهای این نهاد در سال جاری روستایی هستند، گفت: 3654 نفر از مددجویان از مناطق محروم و مابقی از مناطق عادی اعزام‌شده‌اند.
مبشری به جنسیت مددجویان اعزام‌شده به اردوهای زیارتی و سیاحتی کمیته امداد نیز اشاره و بیان کرد: در این خصوص 4288 نفر از افراد اعزامی به اردوهای زیارتی، سیاحتی و آموزشی زن و مابقی مرد بوده‌اند.
وی تأکید کرد: اردوهای زیارتی کمیته امداد باهدف ارتقای نشاط معنوی جامعه هدف، تحکیم بنیان خانواده، غنی‌سازی اوقات فراغت، ایجاد نشاط معنوی، ارتقاء بینش اسلامی مددجویان برگزار می‌شود.
وی انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید