امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۸
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۲۸۶۶
گزارشگر : ۱۰۵
معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اعلام کرد:

بهره مندی بیش از 15هزار مددجو از آموزش خانواده

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۵۸

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران گفت: 15هزار و 165 نفر از مددجویان تحت حمایت در استان از خدمات آموزش خانواده طی 9 ماهه امسال بهره مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بشیر عالیشاه معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: این آموزش ها به زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران مستعد ازدواج، دانش آموزان و مستعدان اشتغال، زوج های جوان، طلاب، دانشجویان و سالمندان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین افراد بهره مند شده از این آموزش ها زنان تحت حمایت بوده اند، افزود:همچنین 3212نفر از مددجویان ساکن در مناطق محروم و حاشیه نشین نیز از این خدمات بهره مند شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: مباحث آموزشی ارائه شده به مددجویان شامل اخلاق اسلامی، سبک زندگی ، آسیب های اجتماعی، مهارت های فردی، فرزند پروری، مشاوره حقوقی، موفقیت در کسب و کار و... بوده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران با اشاره به برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی برای مددجویان طی 9 ماهه امسال گفت:9064نفر از مددجویان تحت حمایت به اردوهای زیارتی ، آموزشی و تربیتی اعزام شدند.

وی افزود:ارتقای فرهنگ مشارکت در خیر و احسان ،برگزاری اردوهای آموزشی و تربیتی جوانان و بزرگسالان ،برگزاری اردوهای زیارتی ، غنی سازی اوقات فراغت در کانون رهپویان ولایت (قرارگاه افسران فرهنگی) از جمله برنامه های فرهنگی در سال جاری است.

وی بیان داشت: از مجموع افراد اعزام شده به اردوها 3224 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران به مشهد مقدس و قم مشرّف و همچنین 1157 نفر نیز به پیاده روی اربعین اعزام شدند.

وی گفت: هدف از اعزام خانواده ها به اردوهای زیارتی و آموزشی ایجاد روحیه نشاط و آرامش روحی، خودباوری، تعمیق باوهای دینی، سبک زندگی اسلامی، مهارت های فردی و اجتماعی و عزت نفس خانواده ها است.

عالیشاه ادامه داد: از آنجاییکه یکی از برنامه های  این نهاد اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت است، دوره آموزشی و آگاه سازی کار و تلاش با هدف ترویج فرهنگ کار و تلاش برای مددجویان تحت حمایت برگزار شد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید