امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۷۷۳
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان

2491 مددجوی سیستان و بلوچستان به اردوهای زیارتی اعزام شدند

(شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۵۱

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طی هشت ماهه نخست سال جاری دو هزار و 491 مددجو تحت حمایت شامل سالمندان، زنان سرپرست خانوار، مادران و دختران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان و دانشجویان به اردوهای زیارتی اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دهقان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه به سیاست های حوزه امور فرهنگی کمیته امداد امام (ره) سطح کشور برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت در راستای ایجاد هماهنگی و بهره مندی از ظرفیت حوزه های برون سازمانی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه ها، حوزه علمیه که در زمینه امور فرهنگی فعالیت می کنند انجام شده است.

وی افزود: در طول سال مددجویان تحت حمایت در قالب طرح شوق زیارت، اردوهای زیارتی، آموزشی و غیره  به مشهد مقدس، قم و عتبات عالیات اعزام شده تا علاوه بر زیارت از سایر برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، سیاحتی و تفریحی کمیته امداد نیز بهره‌مند خواهند شد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: سال گذشته 3 هزار و 638 نفر به همت خیران  به مشهد مقدس مشرف شده و  همچنین بیش از 829 مددجو نیز به اردوهای آموزشی اعزام شده اند.

دهقان یاد آور شد: در کنار زیارت اماکن مقدس برای مددجویان برنامه‌های فرهنگی و معنوی بسیار مناسبی در طول سفر تدارک دیده شده و اردوهای زیارتی با هدف ارتقای نشاط معنوی جامعه هدف، تحکیم بنیان خانواده، غنی‌سازی اوقات فراغت، ایجاد نشاط معنوی، ارتقاء بینش اسلامی، کرسی های روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و غیره برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: شرکت کنندگان بهره مند از این اردوها شامل سالمندان، دختران بازمانده از تحصیل یا ازدواج، همسران جوان، زنان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت بوده اند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه های فرهنگی این نهاد با بهره مندی از ظرفیت دانشگاه ها، حوزه های علمیه و دیگر مراکز فرهنگی سطح این استان در زمینه های کلاس های پیشگیری از اعتیاد، مهارت های زندگی، آموزش نماز خواند و غیره برگزار می شود.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید