امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۲۶۰۱
گزارشگر : ۱۰۱

همکاری 110 وکیل نیکوکار با کمیته امداد کردستان

(پنج شنبه ۵ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۱۸

110 وکیل نیکوکار از طریق همکاری با کمیته امداد کردستان مشکلات حقوقی مددجویان را به‌صورت رایگان پیگیری می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در دیدار با رئیس کانون وکلای این استان ضمن تقدیر از همکاری این کانون در زمینه پیگیری مشکلات حقوقی و قضایی مددجویان تحت حمایت عنوان کرد: هم‌اکنون 110 وکیل نیکوکار با کمیته امداد کردستان همکاری می‌کنند.

وی افزود: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود و سردرگمی در پیچ‌وخم‌های اداری به‌محض روبرو شدن با مشکلات حقوقی و قضایی قادر به احقاق حق‌وحقوق خود نبوده و با مشکلات مختلف مواجه می‌شوند بنابراین دراین موارد کارشناسان حقوقی این نهاد به‌عنوان یک مدافع مسلم حقوق محرومان، با در نظر گرفتن مقررات، ضمن راهنمایی و مشاوره، پیگیر مسائل حقوقی و قضایی مددجویان بوده و در احقاق حقوق آنان تلاش می کنند.

شیخی زاده تصریح کرد: این نهاد همچنین بر اساس تفاهم‌نامه با کانون وکلای استان کردستان تعدادی از پرونده‌ها را جهت قبول وکالت به این کانون ارجاع می‌دهد و از همکاری وکلای نیکوکار به نفع مددجویان بهره‌مند می‌شود.

وی گفت: بهره‌مندی از خدمات آموزشی وکلا و برگزاری کارگاه‌های آموزش مسائل حقوقی برای خانواده‌های تحت حمایت از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: همچنین بر اساس مفاد تفاهم نامه مقررشده که در کنار اداره حقوقی این نهاد یکی از وکلای نیکوکار یک روز در هفته در ساختمان اداری کمیته امداد سنندج حضور پیداکرده و با ایجاد میز خدمت حقوقی ضمن معاضدت و ارائه مشاوره رایگان به مددجویان، پیگیر مشکلات حقوقی آنها شود.

وی جلوگیری از تضییع حقوق محرومان، صیانت از تحکیم بنیان خانواده و اقدامات پیشگیرانه، شناسایی مددجویان دارای مشکلات حقوقی و ارجاع آن‌ها برحسب مورد به شورای حل اختلاف، فراهم نمودن زمینه احساس امنیت حقوقی، ایجاد تسهیلات حقوقی و قضایی در جهت رفاه حال مددجویان و ایجاد سرعت و دقت بیشتر در پیگیری امور حقوقی و قضایی مددجویان را از دیگر اهداف حوزه حقوقی این نهاد نام برد.

شیخی زاده در پایان انتصاب حبیب اله مرادی به عنوان رئیس کانون وکلای استان کردستان را تبریک گفت.

 انتهای پیام/


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید