امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۵۶۶
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان؛

هدفگذاری جذب 25 هزار حامی برای ایتام و فرزندان محسنین سیستان و بلوچستان

(سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۴۷

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تاپایان سال جاری در سطح کشور حمایت از یک میلیون فرزند یتیم و محسنین در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد سهم استان سیستان و بلوچستان 25 هزار نفر پیش بینی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی میرامامی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس سیاست‌ها و برنامه‌های کمیته امداد امام (ره) و نگاه ویژه به حمایت و خدمات رسانی به فرزندان جلیل القدر ایتام و محسنین در سطح کشور، تا پایان سال جاری حمایت از یک میلیون فرزند یتیم و محسنین در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد سهم استان سیستان و بلوچستان 25 هزار نفر پیش بینی شده است.

وی افزود: به دنبال حمایت معنوی و مادی حامیان، خیران نیکوکار و موسسان خیریه از این قشر آبرومند و نیازمند جامعه، کارگروه اکرام ایتام و فرزندان محسنین  توسط اداره کل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده و برنامه ریزی های لازم جهت شناسایی ظرفیت‌های موجود در سطح استان برای حمایت فرزندان یتیم و محسنین در دستور کار و اقدام جدی قرار گرفته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در استان پهناور سیستان و بلوچستان 28 هزار کودک یتیم زیر 18 سال و 43 هزار فرزند محسنین که فرزندان خانوارهای سالمندان، ازکارافتاده، متارکه و طلاق را شامل می شوند زیرپوشش چتر حمایتی کمیته امداد بوده و از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند.

میرامامی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی، فقر و محرومیت بالای بعضا شهرستان های استان می طلبد تا همه به ویژه روحانیت معزز که تریبون مقدس نمازجمعه در اختیار آنها است و همچنین فرمانداران، بخشداری ها، مسئولان دستگاه های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، ارگان های استان هر کدام حمایت یک یتیم را متقبل شوند.

وی اعلام کرد: کارمندان خدوم و زحمت کش دستگاه های اجرایی می‌توانند حمایت های مادی و معنوی خود را از طریق مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سطح شهرستان های مختلف این استان و یا سیستم بانکی به‌طور مستقیم به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد این استان واریز کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: مشترکان صندوق های صدقه کوچک خانگی، اصناف، بازاریان، اتحادیه ها و غیره می توانند در صورت امکان در کنار پرداخت صدقات ماهیانه هر خانواده یک یتیم را از طریق سایت کمیته امداد،مراجعه به ادارات این نهاد و یا تماس از طریق شماره 05433518034حمایت از یک فرزند یتیم را عهده دار شوند .

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید