امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۲۴۴۹
گزارشگر : ۸۴

اعلام میزان پرداختی صدقات سمنانی‌ها و محل هزینه کرد آن

(سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۶

مدیر کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم استان سمنان در هشت ‌ماهه سال جاری سه میلیارد و 931 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در سرفصل‌های مختلف حمایتی مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده صرف امور محرومان جامعه می‌شود تصریح کرد: سرفصل های هزینه کرد این بخش‌ها در قالب بخش‌های حمایت، فرهنگی و مسکن  در هشت ماهه سال جاری بوده  است.

 

محسن مسعودیان راد به اختصاص ۱۴ درصد معادل 547 میلیون تومان از مجموع مشارکت‌های مردمی در بخش صدقات به حوزه فرهنگی خبر داد و گفت: این بخش از هزینه کردها در قالب برگزاری اردوهای زیارتی، آموزش، فعالیت‌های تأمین هزینه‌های ارائه خدمات به دانش آموزان و دانشجویان در کانون‌های فرهنگی ارائه‌ شده است.

 

وی با اشاره به اینکه به‌طورکلی ۶۶ درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی در حوزه حمایت هزینه شده است، تصریح کرد: سه درصد از این  بخش در ارائه خدمات ویژه به سالمندان، ۱۵ درصد کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان، ۲۰ درصد کمک به امر ازدواج، ۲۰ درصد پرداخت کمک‌های ضروری و 8 درصد در قالب تأمین لوازم زندگی مددجویان، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و  کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویان دولتی و طلاب علوم دینی صرف شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه ۱۰ درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی معادل 390 میلیون تومان در قالب کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان اختصاص یافت افزود:  ۱۰ درصددر سایر بخش های حمایتی از جمله تعامل با مراکز اقتصادی و اجتماعی برای جلب و جذب مشارکت های مردمی با هدف کمک به نیازمندان هزینه شد.
 
 شایان‌ذکر است، بیش از ۳۷ هزار نفر از جمعیت استان سمنان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
 
 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید