امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۳۹۴
گزارشگر : ۸۰
در قالب طرح شوق زیارت صورت گرفت؛

اعزام 44 مددجوی تاکستانی به مشهد مقدس

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۱

رئیس کمیته امداد تاکستان گفت: در ادامه اجرای طرح شوق زیارت، 44 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تاکستان به زیارت امام هشتم (ع) اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی محمدرضایی در مراسم بدرقه زائران امام مهربانیها بیان کرد: "شوق زیارت" عنوان طرحی است که براساس آن مددجویانی که تاکنون موفق به زیارت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) نشده، به این سفر معنوی اعزام می شوند.

وی ادامه داد: این سفر معنوی همراه با برنامه های آموزشی و فرهنگی است که با هم افزایی و همکاری آستان قدس رضوی اجرا می شود.

رئیس کمیته امداد تاکستان اضافه کرد: برنامه های فرهنگی این چنین شاید به ظاهر یک اردوی زیارتی صرف دیده شود ولی تلاش می کنیم از این فرصت های ذی قیمت برای ارتقای فرهنگی مددجویان استفاده کنیم.

وی افزود: قطع یقین این سفر معنوی دستاوردهای گران سنگی از ره توشه این امام همام خواهد داشت ولی تلاش ما با اجرای برنامه های جانبی برای افزایش دستاوردهای این سفر است چراکه هیچ کاری پشتوانه فرهنگی و دینی ماندگاری و تدام لازم را نخواهد داشت.

محمدرضایی با اشاره به سیاست توانمندسازی مددجویان عنوان کرد: البته این اقدامات فرهنگی و سایر برنامه های برای ارتقای وضعیت مددجویان به شرط همراهی و خواست خود مددجو به نتیجه مورد نظر خواهد رسید.

وی تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان راهبردی است که با اشتغال زایی محقق می شود و این اشتغال زایی به ایجاد درآمد و قطع نیاز مددجو از کمک دیگران منجر می شود البته در آغاز توانمندسازی مددجویان کمک های خیران از وی قطع می شود ولی کمیته امداد امام (ره) با سیاست های حمایتی در کنار مددجویان است تا جریان توانمندسازی کامل شود.

رئیس کمیته امداد تاکستان خاطرنشان کرد: کارفرمایان و عموم افرادی که به نیروی کار نیاز دارند، در صورت استفاده از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، از بسته تشویقی بهره مند می شوند.

وی یادآورشد: براساس بسته تشویقی، کسانی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را بکارگیری می کنند در دو سال نخست از پرداخت حق بیمه نیروی کار جذب شده معاف بوده و این مبلغ از سوی کمیته امداد امام (ره) واریز می شود.

 

 

انتهای پیام

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید