امروز دوشنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۸
شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۲۳۸۴
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد:

۶۰ طرح خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی اجرایی شد

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۰۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از اجرای ۶۰ طرح خورشیدی توسط مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: اجرای نیروگاه های خورشیدی و تولید انرژی پاک از ویژه برنامه های کمیته امداد است و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای خراسان جنوبی، بهترین ظرفیت برای احداث نیروگاه هاه های خورشیدی در این منطقه وجود دارد.
وی با بیان اینکه انرژی پاک برای آینده و کشور مقرون به صرفه است، افزود: در شرایط جوی خراسان جنوبی در ۳۲۰ روز از سال تابش مستقیم خورشید است که این امر فرصت مناسبی را برای تولید انرژی خورشیدی مهیا می کند.
سلم آبادی با بیان اینکه در سال جاری قریب به ۶۰ طرح نیروگاه خورشیدی در بین مددجویان این نهاد اجرایی شده است، افزود: به هر طرح ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد خاطر نشان کرد: در برآوردهای اولیه به این نتیجه رسیدیم که در سال اول اجرای طرح میزان قسطی که توسط مددجو پرداخت می شود، از میزان تولید برق بیشتر است.
سلم آبادی با بیان اینکه با رایزنی های انجام شده در سال جاری به هر اجراکننده طرح پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود، گفت: دو میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای اجرای ۴۰۰ طرح به استان ابلاغ شده است.
بنا به گفته وی ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی تا پایان سال آینده در خراسان جنوبی اجرایی می شود.

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید