امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۳۷۷
گزارشگر : ۹۱

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در مناطق روستایی سراوان

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۵۶

رییس کمیته امداد شهرستان سراون گفت: کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر ویژه مددجویان تحت حمایت در روستاهای قلعه گزان و کهنه قلعه از توابع این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر ریگی رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: با توجه به افزایش هزینه ایاب و ذهاب و مشکلات معیشتی مددجویان و همچنین لزوم شرکت در کلاسها و کارگاه های آموزشی سعی برآن شد تا  با برگزاری برخی کارگاه ها بر حسب نیاز مددجویان در مناطق، از هزینه های ایاب و ذهاب آنان کاسته شود .

وی افزود: در این نشست‌ آموزشی که با حضور 45نفر از مددجویان تحت حمایت برگزار شد، توسط کارشناس ارشد فقه و حقوق در خصوص روش‌های عملی انجام این فریضه و واجب الهی آموزش های لازم ارایه شد.

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان ادامه داد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده این آموزش‌ها در زمینه‌های جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و روایات، آثار و برکات امر به معروف و نهی از منکر و مراحل امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

ریگی یادآور شد: همچنین شرکت کنندگان در این دوره آموزشی  با  مبانی امر به معروف و نهی از منکر و انواع معروف ها و منکرها در قرآن کریم آشنا شدند.

وی اعلام کرد: ‌هدف اصلی این دوره، آگاهی بخشی،  ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، و برکات انجام و عواقب ترک امر به معروف و نهی از منکر است.

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: مبانی و روش‌های مهم امر به معروف و نهی از منکر، در این دوره در راستای نهادینه و ترویج  سپس اجرای امر به معروف و نهی از منکر و ایفای نقش اجتماعی در این زمینه تبیین شده است.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید