امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۳۷۳
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری؛

ارائه خدمت به دو هزار مددجوی سالمند

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری دو هزار و هفت سالمند تحت حمایت از خدمات کمیته امداد استان قزوین بهره مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی جامعه هدف کمیته امداد را متشکل از اقشار مختلف دانست و بیان کرد: بیش از 29 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که این جامعه هدف را مردان و زنان در سنین مختلف تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: یکی از گروه های هدف تحت حمایت، سالمندان هستند که طی شش ماهه نخست سال جاری دو هزار و هفت سالمند از کمک های این نهاد در استان قزوین بهره مند شده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برای حمایت از این تعداد سالمند، علاوه برکمک معیشت و یارانه ماهیانه، بیش از 225 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است .

وی افزود: هزار و 425 نفر از سالمندان از سبد غذایی به ارزش بیش از 173 میلیون تومان، 300 نفر از سالمندان از کمک لوازم بهداشتی به ارزش بیش از 25 میلیون تومان و 282 نفر از سالمندان از کمک هزینه نگهداری سالمند بهره مند شدند که بیش از 35 میلیون تومان بوده است.

صیادی عنوان کرد: از دو هزار و هفت نفر از سالمندان، 879 سالمند در مناطق محروم ساکن بوده و از این خدمات بهره مند شده اند.

وی خاطرنشان کرد: سالمندان با توجه به وضعیت جسمانی و عدم توانایی کار نیاز به کمک دارند و در این میان برخی از سالمندان به واسطه کهولت و یا بیماری از توانایی لازم برای انجام امور عادی زندگی نیز ناتوان و یا کم توان هستند که تلاش می کنیم تا خدمات شایسته و متناسب را ارئه کنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند از طریق کد مهربانی # 028*8877* کمک های خود را براساس نیت خویش به نیازمندان و محرومان اهداء کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید