امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۲۳۳۹
گزارشگر : ۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اعلام کرد:

رشد 39 درصدی کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین

(چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از افزایش 39 درصدی کمک‌های مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد و گفت: 125 هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد، دارای حامی هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا عسگریان با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین در هشت ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته 39 درصد رشد داشته است، افزود: در 8 ماهه نخست سال جاری 5620 میلیارد ریال کمک‌های مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین به حساب خانواده‌ها واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه 125 هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد، دارای حامی هستند، ادامه داد: 13 هزار نفر از فرزندان ایتام فاقد حامی هستند که امیدواریم با مشارکت مردم نیکوکار، تمام ایتام تحت پوشش امداد از حامی مالی برخوردار شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اضافه کرد: سرانه دریافتی ماهانه برای فرزندان ایتام از محل کمک‌های حامیان ماهانه حدود 334 هزار تومان برای هر یتیم است.

عسگریان به کمک‌های مردمی در حمایت از فرزندان محسنین اشاره کرد و گفت: حدود 185 هزار نفر از فرزندان محسنین در کشور دارای حامی هستند که سرانه دریافتی از محل کمک‌های حامیان برای این فرزندان ماهانه حدود 125 هزار تومان برای هر نفر است.

وی با بیان اینکه 20 هزار نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد فاقد حامی مالی هستند، تاکید کرد: تا پایان آبان‌ماه 98 حدود 670 هزار حامی ایتام و محسنین با کمیته امداد همکاری داشته‌ و کمک‌های خود را به فرزندان معنوی خود ارائه می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به نحوه ارائه کمکها به فرزندان ایتام و محسنین اشاره و تاکید کرد: کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین به صورت مستقیم از سوی حامیان به شماره کارتی که برای فرزندان مشمول در نظر گرفته شده واریز می‌شود.

عسگریان گفت: مردم نیک‌اندیش ایران می‌توانند با مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت و کمک‌های خود را به دست فرزندان نیازمند کشورمان برسانند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید