امروز پنج شنبه ,۱۴ فروردین ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۰
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۲۲۳۳
گزارشگر : ۵
با حضور رئیس کمیته امداد و استاندار قزوین انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه برای تامین 750 واحد مسکونی مددجویی میان کمیته امداد و استانداری قزوین

(پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۳۰

رئیس کمیته امداد گفت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این نهاد و استانداری قزوین، تا سال آینده 750 واحد مسکونی برای مددجویان تامین و ساخته می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین و ساخت 750 واحد مسکونی برای مددجویان استان قزوین افزود: تهیه مسکن برای نیازمندان مساله مهمی است که تامین 750 واحد مسکونی در این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای توانمندی مدجویان به شمار می‌رود و پیش‌بینی می‌کنیم تا 12 ماه آینده این تفاهم‌نامه به نتیجه برسد.

 وی خاطرنشان کرد: در پایان سال 99 و با تحویل این 750 واحد مسکونی به نیازمندان، دیگر مددجوی بالای سه خانوار فاقد مسکن در استان قزوین نخواهیم داشت.

رئیس کمیته امداد اشتغال را در کنار مسکن از عوامل مهم توانمندی مددجویان دانست و خاطرنشان کرد: کمیته امداد در ایجاد اشتغال فعالیت‌های زیادی داشته به طوری که براساس اعلام شورای عالی اشتغال، یک سوم اشتغالزایی کشور در سال گذشته از سوی کمیته امداد ایجاد شد.

وی ادامه داد: ریل‌گذاری و زمینه پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال مددجویان انجام شده و در استان قزوین نیز ایجاد چهار هزار فرصت شغلی در سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

استاندار قزوین نیز در این مراسم گفت: تمامی کارکنان کمیته امداد در نهادی خدمت می‌کنند که حضور و کار و تلاش در آن عبادت است چراکه اساس حضور در این نهاد خدمت به مردم است.

هدایت‌الله جمالی ادامه داد: بدون مشارکت مردم موفقیت در هیچ عرصه‌ای ممکن نیست؛ مردم هرجا که احساس کنند وجودشان موثر است، به صحنه می‌آیند و کمیته امداد با سرمایه اعتمادی که مردم به آن دارند، گام‌های بزرگی برداشته و ما آماده‌ایم برای ارتقای خدمات این نهاد کمک کنیم.

رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان قزوین در مراسم تجلیل از خیران فعال در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد حضور یافت.

وی در این همایش گفت: زندانیان جرائم غیرعمد کسانی هستند که به واسطه مشکلاتی بدهکار شده‌اند ولی قصد کلاهبرداری نداشته و ندارند بلکه به واسطه مشکلات در زندان گرفتار شده‌اند.

بختیاری اعلام کرد: زندانی در حبس با مشکل محدودیت مواجه است ولی سختی زندگی خانواده زندانی بیشتر از خود زندانی است و کمک خیران این مشکلات را کاهش داده و رفع می‌کند از طرفی آزادی زندانی از بروز آسیب های مختلف در خانواده زندانی جلوگیری می کند.

در ادامه با پیشنهاد رئیس کمیته امداد و موافقت رئیس کل دادگستری استان، همزمان با شب میلاد حضرت امام حسن عسگری(علیه السلام)، 76 زندانی جرائم غیرعمد که به دلیل بدهکاری در زندان بودند، با مرخصی از زندان آزاد شدند و مقرر شد تا اقدامات قانونی برای آزادی آنها در روزهای آینده پیگیری شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید