امروز جمعه ,۴ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۲۲۱۹
گزارشگر : ۹۹
در گفتگو با خبرنگاران اعلام شد؛

همه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران یارانه معیشتی دریافت کرده اند

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۳۸

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت یارانه معیشتی به همه مددجویان تحت حمایت در استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی به تشریح خدمات و فعالیت های کمیته امداد استان تهران در بخش های مختلف پرداخت و گفت: هم اکنون نزدیک به  ۷۴ هزار خانوار تحت حمایت هستند که در یک سال گذشته 18 هزار خانوار به واسطه موارد اقتصادی در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفته‌اند که مانند سایر مددجویان از خدمات درمانی، حمایتی، فرهنگی و مستمری بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تمامی اقدامات کمیته امداد بر اساس پیوست‌های فرهنگی، اجرایی می‌شود، افزود: اگر پیوست فرهنگی همراه با برنامه‌های کمیته امداد نباشد با شکست روبه رو می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران به اقدامات حوزه اکرام ایتام و محیسنین اشاره و بیان کرد:  در حال حاضر ۶۸ هزار حامی از ایتام کمیته امداد حمایت می‌کنند که در آینده‌ای نزدیک تعداد حامیان افزایش خواهد یافت.

پرپنچی یادآور شد: هم اکنون ۱۸ هزار و ۷۶۲ فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند که ۳۶۱ نفر از این فرزندان شامل ۲۹ فرزند یتیم و ۳۳۲ فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند.  

وی با بیان اینکه در بحث اشتغال و توانمندسازی آموزش‌های لازم نیز به مددجویان ارائه می شود، گفت: در بخش اشتغال نیز میزان پرداختی وام به مددجویان ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است

مدیر کل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت هم ۱۸ میلیارد بوده که در این خصوص ۹۲۷ پرونده تشکیل شده است.

پرپنچی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان تهران با شرکت‌های کاریابی قرارداد منعقد کرده است، گفت: در این قرارداد آمده است در صورتی که کاریابی ها مددجویان کمیته امداد را مشغول کار کند ۸۰۰ هزار تومان برای هر کاریابی پرداخت می‌شود.

وی افزود: کارفرمایان اگر هر یک از مددجویان کمیته امداد را مشغول به کار کنند ۵۰ میلیون تومان وام دریافت خواهند کرد که مبلغ آن بر اساس نظارت کارشناسان و پیشرفت کار پرداخت می‌شود

مدیر کل کمیته امداد استان تهران در بخش دیگری از سخنانش به مسکن مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و ادامه داد: در هشت ماه نخست امسال ۵۶۵ مورد ودیعه مسکن به مبلغ ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است که بر اساس تشخیص مددکاران مبلغ وام های دریافتی متفاوت بوده است.

پرپنچی با اشاره به مراکز نیکوکاری بیان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ مرکز نیکوکاری در استان تهران فعالیت می کنند که قصد داریم تا یک سال آینده تعداد آنها را به هزار مرکز برسانیم.

وی در مورد پرداخت وام به مددجویان طی هشت ماهه ابتدای امسال ادامه داد: با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی به ۶ هزار مددجو وام پرداخت شده است که این وام ها در حوزه های مختلف اشتغال، درمان، جهیزیه، مسکن، ودیعه مسکن و حمایت های ضروری بوده است.

پرپنچی خاطر نشان کرد: حداقل وام ۵ میلیون تومان و حداکثر ۳۰ میلیون تومان است که تا ۵۰ میلیون تومان نیز از سوی بانک ها پرداخت می شود.

وی گفت: نیازمندان می توانند به روش های مختلف مانند مراجعه به دفاتر امداد، مراکز نیکوکاری، سازمان ها و مؤسسات و سامانه ۷۳۵۵ از حمایت های کمیته امداد برخوردار شوند.

انتهای پیام

 

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید