امروز پنج شنبه ,۱۴ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۳۱
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۲۱۹۳
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

هزار خانه سال 99 به مددجویان کمیته امداد تحویل داده می‌شود

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۳۱

تهران- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از تحویل هزار خانه در سال آینده (۱۳۹۹) به مددجویان این نهاد خبر داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه با تخصیص بودجه برای ساخت این تعداد مسکن اعلام آمادگی کرده است.

 

هزار خانه سال ۹۹ به مددجویان کمیته امداد تحویل داده می‌شود

 

سید مرتضی بختیاری روز سه شنبه در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان اینکه امروز مصادف با روز تصویب قانون اساسی و روز تجدید میثاق با قانونگذاران است، اظهار داشت: ما خادم مددجویان جامعه بوده و به دنبال آن هستیم که واژه مددجو را به واژه «جامعه هدف» تغییر دهیم. این افراد از اولیای الهی و انسان هایی بی توقع هستند که شایسته تکریم اند. 

وی در خصوص فعالیت های کمیته امداد در ساخت و تحویل مسکن به مددجویان این نهاد توضیح داد: هفته پیش ۵۰۰ خانه تحویل مددجویان استان بوشهر شد و امیدواریم تا آخر دی ماه سال جاری ۷۵۰ خانه دیگر به مددجویان این استان تحویل داده شود.

بختیاری ادامه داد: همچنین قرار شده است تا دهه فجر امسال ۵۰۰ خانه دیگر به مددجویان تحویل داده شود. برای سال ۹۹ نیز طبق توافق نامه ای قرار است هزار دستگاه خانه دیگر آماده و در اختیار مددجویان این استان قرار گیرد.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تامین مالی ساخت ۵۰۰ خانه برای مددجویان استان بوشهر و همچنین ساخت هزار دستگاه خانه دیگر در سال آینده اعلام آمادگی کرده است. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خیرین در حوزه امدادرسانی کمک زیادی می کنند و در استان بوشهر هم اکنون هفت هزار نفر یتیم و حدود ۱۰ هزار نفر حامی آنان هستند که در سال جاری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان نقدی به این افراد کمک شد و کمیته امداد فقط بر این کمک های خیرین نظارت می کند و خود خیرین مسئول اجرا و تحویل آن به مددجویان هستند.

ایرنا ریشه دارترین رسانه کشور است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: رسانه ها با درست عمل کردن به وظایف خود کشور را به سوی شکوفایی سوق خواهند داد.

بختیاری با اشاره به فعالیت های خبرگزاری جمهوری اسلامی، اظهار داشت: ایرنا یکی از رسانه های قدیمی و ریشته دارترین رسانه کشور است که سابقه ۸۳ ساله دارد و کمتر در کشور خبرگزاری داریم که با این سابقه باشد.

وی افزود: ایرنا ظرفیت داخلی و خارجی خوبی برای کشور در حوزه رسانه به شمار می رود. خبرگزاری ها نقش اساسی در انتقال خبرها و به تعبیری شناسایی مشکلات و نارسایی های کشور دارند. همچنین اصحاب رسانه و مطبوعات نقش تعیین کننده ای در مسائل اجتماعی دارند و امانت دار هستند؛‌ از این رو، خبرگزاری ها فرای وابستگی هایی که دارند، باید در این امانت داری صداقت و شجاعت داشته باشند.

بختیاری با تاکید بر اینکه سختی کار برای حرفه خبرنگاری به باور ما واقعیت دارد، گفت: انعکاس واقعیت بسیار سخت است و متاسفانه خبرنگاری که بخواهد این اخبار را انعکاس دهد، نیاز به یک شجاعت دارد و خبرنگار صادق و واقع نگر باید حمایت شود. در واقع حرفه خبرنگاری هم آثاری بابرکت و هم آثاری مخرب دارد.

وی با بیان اینکه اینجانب از دیرباز از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی اخبار و مسائل کشور را پیگیری می کردم، افزود: اگر اصحاب رسانه به رسالت خود درست عمل نکنند، آثاری مخرب به همراه خواهد داشت و در صورت درست عمل کردن موجب شکوفایی یک جامعه و حیات آن جامعه خواهند شد و ایرنا هم در این زمینه با تجربیات و سوابقی که دارد،‌ چهره ای شناخته شده است.

رئیس کمیته امداد گفت: اصحاب رسانه در خصوص طرح اکرام و طرح محسنین کمیته امداد،‌ کمک زیادی می توانند به این نهاد کنند و می توانند حامیان را برای حضور در این کار خیر تشویق کنند.

وی با بیان اینکه ایرنا با ظرفیت و تجاربی که دارد می تواند کمیته امداد امام خمینی را در داخل و خارج کشور کمک کند،‌ افزود: برنامه کمیته امداد برای آینده،‌ برون سپاری است؛‌ بر همین اساس، امسال ۳۰ درصد از خدمات کمیته امداد در بخش سالمندان به مراکز نیکوکاری در مساجد، با رویکرد مسجدمحوری واگذار شده است. 

بختیاری اظهار داشت: امید است ایرنا و دیگر خبرگزاری ها در این رابطه با کمیته امداد همکاری خوبی داشته و با اطلاع رسانی مطلوب وجدان افراد خیر را در این راستا برانگیخته و برای پیشقدم شدن آنان در این راه خیر اقدام کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص کمیته امداد امام خمینی (ره) می فرمایند که کمیته امداد یک نهاد انقلابی است و باید انقلابی باقی بماند و امروز این نهاد امانتی است در دست ما مسئولین و ما باید استفاده از این امانت حضرت امام را پاس بداریم. بهترین پاسداری از این امانت،‌ ماموریت هایی است که باید توسط عوامل اجرایی به نحو احسن انجام شود و امروز این ماموریت بر دوش ما است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید