امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۱۷۶
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

اجرای طرح «هر کارمند حامی یک یتیم» در سیستان و بلوچستان

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۴۹

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح «هر کارمندحامی یک یتیم» به ادارات، سازمان ها، دستگاه های اجرایی، ارگان ها و سایر مجموعه ها پیشنهاد شده تا بخشی از مشکلات ایتام فاقد حامی مرتفع ‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی میرامامی ، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان و مدیران و کارشناسان دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی شهرستان زاهدان از حوزه توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های کمیته امداد امام (ره) کمک به خانوارهای ایتام و فرزندان محسنین است که در این زمینه 26 هزار یتیم زیر 18 سال از خدمات این نهاد برخوردار هستنند.

وی افزود: براساس پیگیری های انجام شده و برگزاری جلسات با خیران و حامیان داخل و خارج کشور در طول ایام مختلف سال حمایت مادی و معنوی از این ایتام و فرزندان خانواده‌های فاقد سرپرست و بدسرپرست در قالب طرح محسنین و اکرام ایتام در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: طرح «هر کارمندحامی یک یتیم» به ادارات، سازمان ها، دستگاه های اجرایی، ارگان ها و سایر مجموعه ها پیشنهاد شده تا بخشی از مشکلات ایتام فاقد حامی برطرف ‌شود.

میرامامی یادآور شد: در بحث زکوات نیز زکات های جمع آوری شده در همان روستا برای اجرای پرژه های محرومیت زدایی و عمرانی، جهیزیه، بهداشت و درمان و سایر نیازهای خانوارهای مستضعف هزینه می شود.

وی اعلام کرد: به میزان زکات جمع آوری شده با همکاری علما و معتمدان همان روستا صرف امور فقرزدایی، ارایه خدمات به نیازمندان خواهد شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی مراکز نیکوکاری در سطح مساجد استان سیستان و بلوچستان گفت: مراکز نیکوکاری با همکاری هیات امنای مساجد، معتمدان و علمای محله نسبت به توزیع سبدهای غذایی، خدمات حمایتی، بهداشت و درمان، جهیزیه، اشتغال زایی و غیره اقدام می کنند.

میرامامی افزود: مراکز نیکوکاری به عنوان امداد محله فعالیت مي کنند و هر محله که ظرفیت لازم را برای راه اندازی این مراکز داشته باشد مجوزات لازم ارایه خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته از مجموع 43 میلیارد تومان الزامات بودجه حوزه توسعه مشارکت های مردمی این نهاد از طریق مشارکت های مردمی 59 میلیارد و 500 میلیون تومان جذب درآمد صورت گرفته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین امسال 63میلیارد تومان در قالب الزامات بودجه برای این حوزه پیش بینی شده است که در هشت ماهه نخست سال جاری 47 میلیارد تومان تحقق برنامه داشته ایم.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید