امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۲۱۷۱
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان؛

ترویج و توسعه مشاغل خانگی در بین مددجویان/ ۱۱۱ طرح اشتغال هشت‌ماهه امسال در شهرستان فاریاب اجراشده است

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۱۲

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بر توسعه و ترویج مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت به‌ویژه زنان سرپرست خانوار تأکید کرد و گفت: ۱۱۱ طرح اشتغال‌زایی در هشت‌ماهه امسال در شهرستان فاریاب اجراشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی در سفر به شهرستان فاریاب در جمع امدادگران کمیته امداد این شهرستان بر توسعه و ترویج مشاغل خانگی در بین مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در این شهرستان تأکید کرد و گفت: صنعت فرش و آموزش فرش دست‌باف به مددجویان یکی از مشاغل خانگی ارزشمند و سودآور است که با توسعه آن درآمد خوبی نصیب مددجویان می‌شود.

وی بابیان اینکه در هشت‌ماهه امسال ۱۱۱ طرح اشتغال در شهرستان فاریاب اجراشده است افزود: برای اجرای این تعداد طرح سه میلیارد و 799 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پرداخت‌شده است.

صادقی به شرایط سخت اقتصادی در جامعه اشاره و بیان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه باید توجه بیشتری به قشر محروم شود و باکار و تلاش جهادی در جهت حل مشکلات این قشر قدم برداشت و آرامش را در بین این خانواده‌ها ایجاد کرد.

وی بر تلاش جهادی در برخی سرفصل‌های کاری ازجمله بحث مسکن مددجویان تأکید کرد و افزود: همه امدادگران کمیته امداد باید در سرفصل‌های مختلف ازجمله مسکن مددجویان تلاش کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به طرح پنج هزار واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح فرصت مناسبی است که با اجرای این طرح عمده مددجویان مشکل مسکن آن‌ها برطرف می‌شود.

شایسته ذکر است؛ ۲۹۸۳ خانوار با جمعیت ۸۱۳۳ نفر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فاریاب قرار دارند.


انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید