امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۲۱۵۶
گزارشگر : ۹۲
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

اعزام 320 مددجوی جنوب استان اردبیل به مشهد مقدس

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۸

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 320 نفر از مددجویان ادارات کمیته امداد شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خورش‌رستم با کمک نیکوکاران به مشهد مقدس راهی شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامد رضایی در حاشیه اعزام خانوار تحت حمایت به مشهد مقدس که طی مراسمی با حضور مسئولان برگزار شد، گفت: 320 نفر از مددجویان ساکن در جنوب استان اردبیل که تاکنون توفیق زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) را نداشته‌اند، با کمک خیران برای نخستین‌بار به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح «شوق زیارت» یکی از طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است، بیان کرد: خیران در قالب این طرح، به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک می‌کنند که رهسپار مشهد مقدس شوند.
رضایی با بیان اینکه 650 نفر از مددجویان ساکن در جنوب استان اردبیل در سال‌جاری از اردوهای زیارتی، آموزشی و تربیتی بهره‌مند شده‌اند، افزود: اردوهای زیارتی و فرهنگی با هدف تقویت و ارتقای روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانوار، غنی سازی اوقات فراغت، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان برگزار می‌شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه اعزام 300 نفر از مددجویان جنوب استان به عتبات عالیات از دیگر برنامه‌های این نهاد است، گفت: درصدد هستیم200 نفر از مددجویان شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خورش‌رستم را نیز تا پایان سال‌جاری به مشهد مقدس اعزام کنیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت در حسرت زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و امام حسین(ع) قرار دارند، افزود: نیکوکاران می‌توانند با حمایت‌های خود در کنار رفع نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت، به اعزام آنها در قالب طرح «شوق زیارت» کمک کنند.
رضایی با اشاره به اینکه شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خورش‌رستم دارای ضریب محرومیت است، بیان کرد: رسیدگی به مناطق محروم از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است که اعزام مددجویان تحت حمایت ساکن در جنوب استان اردبیل نیز با این هدف صورت می‌گیرد.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه مشارکت گسترده خیران در طرح «شوق زیارت» موجب می‌شود تا مددجویان بیشتری رهسپار اردوهای زیارتی شوند، گفت: مددجویان ساکن در مناطق محروم نسبت به سایر خانوار تحت حمایت نیاز به رسیدگی بیشتری دارند که امیدواریم با یاری خیران بتوانیم در کنار مشکلات معیشتی، نیازهای فرهنگی آنها را نیز برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانوار تحت حمایت همواره در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، بیان کرد: ارتقای سطح فرهنگی مددجویان مسیر توانمندسازی آنها را هموار خواهد کرد که برای دستیابی به آن، گام‌های موثری برداشته شده است.
رضایی با بیان اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید