امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۱۵۴
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

پرداخت تسهیلات کمیته امداد به کارفرمایان در قبال اشتغال مددجویان

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت این نهاد را به کار می‌گیرند به ازای هر نفر 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه و تا دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه ، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان و مدیران و کارشناسان دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی شهرستان زاهدان از حوزه اشتغال کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه ایجاد اشتغال کمیته امداد در سال 98 از طریق منابع اعتباری بند ب تبصره 16، طرح توسعه اشتغال روستایی و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برنامه ریزی شده و اعتبارات خیلی خوبی نیز اختصاص یافته است.

وی افزود: 161 میلیارد تومان منابع اعتبار از محل بند ب تبصره 16 اختصاص یافته که 128 میلیارد تومان ابلاغ و در این رابطه سه هزار و 633 نفر با اعتبار 128 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شدند که بعضا به دلیل مشکلات ضمانت تا الان هزار و 445 نفر موفق به دریافت وام شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات اشتغال روستایی 742 میلیارد تومان  اعتبار تخصیصی به کمیته امداد امام (ره) 58 میلیارد تومان ابلاغی و 11 میلیارد تومان جذب اعتبار انجام شده است.

پودینه یادآور شد: منبع سوم اعتباری جهت ایجاد اشتغال توسط  صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است که در 8 ماهه نخست سال جاری 857 طرح اشتغال با اعتبار 61 میلیارد اجرا شده است.

وی اعلام کرد: 191طرح اشتغال زایی با اعتبار 4 میلیارد تومان از محل اعتبارات هم افزایی بانک مهر و صندوق کارآفرینی امید اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: به جهت برطرف سازی مشکل مددجویانی که نمی توانند وام دریافت کرده و ایجاد اشتغال کنند، کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت این نهاد را به کار می‌گیرند به ازای هر نفر 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه و تا دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بخش دیگر ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت از طریق راهبری شغلی که یک شخص حقیقی و یا شرکت حقوقی بوده صفر تا صد مراحل اشتغال را دنبال کرده و بر حسب نوع طرح راهبری از خدمات این نهاد بهره مند خواهند شد

وی گفت: در حال حاضر 33 راهبر شغلی شناسایی شده و براساس پیش بینی های صورت گرفته زمینه ایجاد اشتغال 2100 نفر از این طریق فراهم می شود.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید