امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۲۱۴۷
گزارشگر : ۸۵

تامین 1623 واحد مسکن مددجویی در 8 ماهه امسال در خراسان رضوی

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۶

مدیر تامین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی از ساخت 1623 واحد مسکن مددجویی در 8 ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: 80 درصد از واحدهای مسکونی ساخته شده برای مددجویان تحت حمایت در روستاها صورت گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد خراسان رضوی، محمد صحرایی با اشاره به اینکه تاکید بر فراهم کردن زمینه بازگشت به روستاهاست، افزود: در هشت ماهه امسال 1623 واحد مسکن مددجویی خرید، ساخته و یا مقاوم‌سازی شده است که بیشترین بخش آن در روستاها بوده است.
وی بیان کرد: در هشت ماهه امسال هزار و 304 واحد مسکن روستایی در مناطق محروم و غیر محروم استان ساخته و تحویل و برای انجام این امور اعتباری بیش از 12 میلیارد و 770 میلیون تومان از محل مشارکت های مردمی، منابع داخلی کمیته امداد و آورده خود مددجویان هزینه شد.
صحرایی، حمایت از مددجویان در امور عمرانی و مسکن را شامل خرید و ساخت مسکن شهری، ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی، بهسازی سرویس های بهداشتی و انجام تعمیرات برشمرد .
مدیر تامین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی با عنوان اینکه ساخت مسکن در روستاها به منظور افزایش ماندگاری مددجویان در روستاه ها است، گفت: 393 باب از مسکن های ساخته شده روستایی در مناطق محروم و 911 باب در مناطق غیر محروم بوده است.
وی حمایت از مددجویان تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعتبار برای مقاوم سازی مسکن روستایی و تا سقف سه میلیون تومان برای انجام تعمیرات را عنوان کرد و افزود: این نهاد در بخش ارائه خدمات عمرانی فقط یکبار از سرپرستان خانوار و در بخش خرید و ساخت مسکن و انجام تعمیرات حمایت می کند.
صحرایی با عنوان این نکته که حدود 40 هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن مناسب هستند، یادآور شد: نیکوکارانی که تمایل دارند به منظور کمک به خانه دارشدن نیازمندان تحت حمایت قدم بردارند، می توانند به دفاتر این نهاد در سراسر استان مراجعه کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید