امروز پنج شنبه ,۲۶ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۱۴۵
گزارشگر : ۸۰
طی هفت ماهه سال جاری محقق شده است؛

جمع آوری 848 میلیون تومان زکات در اقبالیه

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۵

رئیس کمیته امداد اقبالیه گفت: طی هفت ماهه سال جاری بیش از 848 میلیون تومان زکات از کشاورزان و باغ داران اقبالیه جمع آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد یوسفی در شب نشینی زکات که در منزل یکی از کشاورزان فعال در زمینه زکات در چوبیندر برگزار شده بود، بیان کرد: تمام تلاش کمیته امداد امام (ره) در جمع آوری زکات  اجرای فرمان الهی است.

وی ادامه داد: اگر این فرمان الهی را به درستی اجرا کنیم، برکات آن نیز برای مردم حاصل می شود، از همین محل زکات نیازهای محرومان تأمین می شود و با رفع فقر زمینه بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی ازبین می رود.

رئیس کمیته امداد اقبالیه عنوان کرد: در حال حاضر در اقبالیه بیش از هزار و 830 خانوار تحت حمایت داریم که هزار و 263 خانوار معیشت بگیر و مابقی خانوارها براساس تبصره 14 به صورت کوتاه و موقت تحت حمایت هستند.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به نیازمندان و محرومان با مسائل و مشکلات مختلفی همراه است یکی از این مسائل مربوط به نیازمندانی است که علاوه بر مشکلات مادی، دارای هزینه های درمانی سنگینی هستند.

یوسفی اعلام کرد: 15 خانوار تحت حمایت کمیته امداد اقبالیه دارای بیماری صعب العلاج هستند که تأمین هزینه های درمانی آنها با تنگناها و سختی هایی همراه است که نیازمند مشارکت و همراهی مردم نیکوکار است.

وی خاطرنشان کرد: زکات یکی از ابزارهای پاک و پربرکت برای رسیدگی به نیازمندان است چراکه براساس نیت و عمل به تکلیف الهی صورت می گیرد و قطع یقین خداوند سبحان برای اجرای فرمانش برکت و رحمت را برای زکات دهنده و گیرنده قرار می دهد.

رئیس کمیته امداد اقبالیه با اعلام اینکه طی هفت ماهه سال جاری بیش از 848 میلیون تومان زکات از کشاورزان و باغ داران اقبالیه جمع آوری شده است، گفت: آنچه به عنوان زکات جمع آوری می شود توسط خود زکات دهندگان به نیازمندان واجد شرایط مساعدت می شود و در این میان کمیته امداد امام (ره) نقش هدایتگری را دارد تا عدالت در توزیع را داشته باشیم.

وی اظهارکرد: باید با برنامه ریزی کار کنیم تا همه نیازمندان به میزان مساوی و عادلانه از کمک های نیکوکاران بهره مند شوند و اینگونه نباشد که به نیازمندی چندین بار کمک شود و به نیازمندی یک بار هم کمک نشود.

یوسفی یادآورشد: مستندسازی در اقدامات کمیته امداد برای آن است که تلاش ها و اقدامات این نهاد بر مبنای شفافیت است و هر کسی می تواند به راحتی اقدامات این نهاد را مطالعه و از نحوه مصرف کمک هایش مطلع شود.

در ادامه برخی از کشاورزان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را برای کمک به نیازمندان ارائه کردند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید