امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۱۴۴
گزارشگر : ۸۰
درشب نشینی زکات ؛

کشاورزان چوبیندری 70 میبلیون تومان زکات پرداخت کردند

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۳

در شب نشینی زکات که به همت کمیته امداد اقبالیه برگزار شد، کشاورزان چوبیندری بیش از 70 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین در شب نشینی زکات که در منزل یکی از کشاورزان فعال در زمینه زکات در چوبیندر برگزار شده بود، بیان کرد: زکات دستور الهی است که اجرای آن برکات و منافع زیادی را متوجه افراد و جامعه می کند.

حجت الاسلام باب ا... شهسواری ادامه داد: کسی که زکات می دهد، بدون تردید ثمره آن را خواهد دید و برای پرداخت زکات مداوت خواهد کرد چراکه زکات دهنده در ظاهر از مال خود می دهد ولی پرداخت زکات همچون هرس کردن شاخه درخت است که هیچ گاه درخت را کوچک و کم بهره نمی کند بلکه به افزایش بهره درخت نیز کمک می کند.

وی افزود: گاهی برخی از دستورات دین را مورد اهمیت قرار می دهیم و از انجام برخی دیگر غافل می شویم به عنوان نمونه حج امری واجب است و البته برای هر کسی یک بار این عمل شریف واجب می شود که در قرآن نیز آیه ای در این خصوص داریم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: زکات و واژه های مرتبط با آن 32 با در قرآن آمده است از طرفی در اغلب موارد زکات در کنار نماز آمده است، این تعدد و این همراهی ها بی معنا نیست و ما لازم است به این امور توجه و دقت لازم را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نماز و زکات، دارای نقش مؤثر و ارتباطی محکم در شکل دادن به اجتماع پیشرفته اسلامی هستند و بی توجهی به هر یک از آن ها، به ایمان و اعتقادات افراد و محتوای اسلامی جامعه و سیر تکاملی آن، آسیب جدی وارد خواهد نمود. به عنوان نمونه در چهارمین آیه سوره مومنون یکی از ویژگی های مؤمنین حقیقی ـ که به رستگاری و سعادت می رسند ـ پرداخت زکات معرفی شده است.

حجت الاسلام شهسواری خاطرنشان کرد: آیه 41 سوره مبارکه حج نیز دریافت و پرداخت زکات و بر پا داشتن نماز را در زمره وظایف و ویژگی های مسئولین و مردم در حکومت دینی آورده است و در آیه 162 سوره مبارکه نساء نیز پاداشی بزرگ برای کسانی معرفی شده که نماز را به پا می دارند و زکات می دهند و ایمان به خدای بزرگ و قیامت دارند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای امر زکات گفت: برگزاری جلسات شورای زکات در استان وشهرستانها وپیگیری مصوبات، برگزاری دوره های آموزشی برای عاملین ومبلغین وگروههای هدف، برگزاری همایش استانی، تدوین برنامه زمانبندی سخنرانی اعضای شورای زکات استان، شهرستان ها و بخش در جلسات شبانه و اعزام مبلغین به روستاها وشهرها برای تبلیغ و تبیین زکات از جمله برنامه های انجام شده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: یکی از برنامه های جدیدی که در سال جاری برای امر زکات داشته ایم، برنامه شب نشینی زکات است که در منازل فعالان و مودیان پرتلاش زکات اجرا می شود.

وی با اشاره به جمع آوری مبالغ قابل توجهی از زکات در این شب نشینی ها اظهارکرد:  در برنامه شب نشینی امشب بیش از 70 میلیون تومان زکات جمع آوری شد و حتی زکات دهندگان بر پرداخت زکات به نیازمندان تأکید داشتند.

حجت الاسلام شهسواری یادآورشد: در حال حاضر بیش از 60 درصد از زکات استان برای محرومان و نیازمندان و مابقی نیز برای پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه می شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید