امروز پنج شنبه ,۲۶ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۳
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۲۱۳۰
گزارشگر : ۸۱
مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است/ ذات و هویت حوزه‌های علمیه کمک به نیازمندان است

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۳

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است، گفت: کمک به نیازمندان ذات و هویت حوزه است و مشارکت با کمیته امداد وظیفه‌ای دینی و عمومی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در دیدار با سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در کمک به محرومان و نیازمندان، افزود: کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است و رویکرد کلان و راهبردی کمیته امداد طی سال‌های اخیر این دیدگاه را قوت بخشیده است.

عضو شورای عالی حوزه با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه همواره در کنار خیران و کمیته امداد است، تصریح کرد: بسیج همگانی را در حمایت از این نهاد انقلابی زمانی شاهد خواهیم بود که تلاش شود این رویکرد و راهبرد از مرکز به سمت استان‌ها و شهرها رفته و در همه نقاط ایران علمیاتی شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منطق فقهی، فلسفی و اخلاقی اسلام را در خدمت‌رسانی به جامعه به ویژه نیازمندان خاطرنشان و اظهار کرد: کمیته امداد می‌تواند با همکاری حوزه‌های علمیه و ظرفیتی که در حوزه وجود دارد، نسبت به احصا و تدوین آن برنامه‌ریزی کند.

آیت‌الله اعرافی حضور کمیته امداد در همه نقاط کشور را ویژگی مهمی برشمرد و اظهار کرد: آمارها و گزارش‌های کمیته امداد می‌تواند در رصد و سنجش برای کل نظام مفید باشد.

وی افزود: شما می توانید با رصد اوضاع و تحلیل آن گزارش‌های سازنده‌ای را در اختیار دستگاه‌های نظام قرار دهید.

مدیر حوزه‌های علمیه به موضوع فقرزدایی و فریادرسی در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: در این خصوص یک سلسله کارهای بنیادی باید از سوی حاکمیت و حمایت‌های مردمی صورت گیرد که از جمله می‌توان به بحث توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارگاه‌های فرهنگی اشاره کرد.

امام جمعه قم به ظرفیت عظیم حوزه‌های علمیه در اقصی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: حوزه و روحانیت در خدمت کمیته امداد و مجموعه‌هایی است که در راستای عدالت گام برمی‌دارند و بنده معتقدم هر روحانی هر جا که هست، باید شعبه‌ای از کمیته امداد باشد چرا که کمک به نیازمندان ذات و هویت حوزه است و مشارکت با کمیته امداد وظیفه‌ای دینی و عمومی است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر لزوم ایفای نقش روحانیت و حوزه در عرصه‌های مختلف ادامه داد: موضوع خانواده باید به صورت ویژه مورد توجه کمیته امداد قرار گیرد و حوزه علمیه آماده است تا در طرح مددکاری اسلامی در همه شهرهای کشور با کمیته امداد مشارکت داشته باشد.

وی از تنوع و ابتکارات انجام شده در خدمت‌رسانی به نیازمندان توسط کمیته امداد استان قم خواستار الگوسازی و توسعه این برنامه‌ها و اقدامات در سطح کشور شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید