امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۲۱۲۲
گزارشگر : ۹۹

361 کودک تحت حمایت کمیته امداد استان تهران چشم انتظار حامی هستند/ رشد 27 درصدی کمک های حامیان

(یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۶

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه 361 کودک تحت حمایت چشم انتظار حامی هستند، گفت: حامیان نوع دوست از ابتدای سال جاری تاکنون 48 میلیارد و 889 میلیون تومان به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمک کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه هم اکنون 18 هزار و 762 فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، افزود: 361 نفر از این فرزندان شامل 29 فرزند یتیم و 332 فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند.

وی به تعداد خیرانی که به عنوان حامی با کمیته امداد استان تهران همکاری دارند اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون 63 هزار و 864 نفر از خیران نوع دوست حامی پنج هزار و 895  فرزند یتیم و 12 هزار و 867 فرزند غیر یتیم (محسنین) تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه کمک های حامیان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و کالایی صورت می گیرد، گفت: حامیان نوع دوست طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون 48 میلیارد و 995 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.

پرپنچی با اشاره به اینکه کمک های حامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: 60 هزار و 643 حامی بومی استان تهران، سه هزار و 221 حامی خارج از استان و 145 نفر از حامیان نیز مقیم خارج از کشور هستند.

وی با اشاره به این که طرح‌ اکرام ایتام و محسنین، یکی از طرح های کمیته امداد برای بهره مندی از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند، بیان کرد: طرح اکرام ایتام اختصاص به کودکانی دارد که پدر خود را از دست دادهاند.

پرپنچی ادامه داد: طرح محسنین نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا این که پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست و تشخیص نیازمند بودن این خانوادهها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام میشود.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید