امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۱۱۹
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد شال خبر داد:

رشد 76 درصدی کمکهای مردم شال به نیازمندان

(یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۲۴

رئیس کمیته امداد شال گفت: مردم نیکوکار شال طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 76 درصد بیشتر به نیازمندان کمک کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد عاملی شالی بیان کرد: کمک به نیازمندان تابع ثروت و دارایی نیست چراکه لازمه نیکوکار بودن، اعتقاد به دستور الهی برای انفاق، انسان دوستی و عدم غفلت از وظایف انسانی و دینی است.

وی ادامه داد: ساکنان شال مردم چندان ثروتمندی نیستند و اغلب از طبقه متوسط اقتصادی هستند ولی در شرایطی که تنگناهای اقتصادی وجود دارد، مشارکت بالایی در طرح های این نهاد جهت کمک به نیازمندان، داشته اند.

رئیس کمیته امداد شال گفت: مردم نیکوکار شال طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 76 درصد بیشتر به نیازمندان کمک کرده اند.

وی اعلام کرد: کمک مردم شال در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 591 میلیون تومان بوده که این رقم در شش ماهه اول سال گذشته 336 میلیون تومان بوده است.

عاملی شالی عنوان کرد: از این میزان کمک مردمی بیش از 66 میلیون تومان صدقه، بیش از 19 میلیون تومان نذر و قربانی و بیش از 32 میلیون تومان اطعام نیازمندان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار شال بیش از 25 میلیون تومان برای کمک به تأمین و خرید مسکن نیازمندان، بیش از 10 میلیون تومان برای کمک به درمان نیازمندان (طرح شفاء) و بیش از 45 میلیون تومان برای کمک به سیل زدگان کمک کرده اند.

رئیس کمیته امداد شال اضافه کرد: مشارکت شالی ها در طرح اکرام ایتام بیش از 90 میلیون تومان بوده که در این طرح 365 حامی برای حمایت از 59 یتیم مشارکت دارند که میانگین کمک حامیان به ایتام بیش از 41 هزار تومان و میانگین دریافتی ایتام از محل کمک حامیان بیش از 255 هزار تومان است.

وی افزود: 125 نفر از مردم نیکوکار شال برای حمایت از فرزندان تحت حمایت طرح اکرام محسنین بیش از 132 میلیون تومان مساعدت کرده اند که میانگین دریافتی فرزندان ماهیانه بیش از 55 هزار تومان و میانگین کمک حامیان ماهیانه بیش از 17 هزار تومان است.

عاملی شالی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود به نیازمندان شال را از طریق کد مهربانی  # 02815*8877* اهداء کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید