امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۲۱۱۱
گزارشگر : ۹۳
استاندار بوشهر:

هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد بوشهر ساخته می‌شود

(یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۲۸

استاندار بوشهر گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده انتظار می‌رود احداث یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر سال آینده عملیاتی شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در آئین واگذاری 500 واحد مسکن مددجویی در بوشهر که با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد از ابلاغ اعتبارات سفر رئیس جمهور به بوشهر خبر داد و اظهار داشت: تاکنون از محل سفر اسفندماه هیئت دولت به استان بوشهر 500 میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار، در کنار بودجه جذب شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به 600 میلیارد تومان افزایش یافته است تصریح کرد: استان بوشهر علاوه بر احداث این واحدهای مسکونی، امسال با 2.5 میلیارد تومان اعتبار  یک‌هزار فقره جهیزیه  به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر  اهداءکرده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات مردم خاطرنشان کرد: هر چند با توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه امکان انجام بسیاری از طرح‌ها وجود ندارد اما با همت بلند دولت و با وجود همه مشکلات اقتصادی کارهای بزرگی در بخش محرومیت‌زدایی انجام شده است.

گراوند با بیان اینکه دولت رسیدگی به امور محرومان در اولویت فعالیت‌هایش قرار دارد تاکید کرد: غفلت از این موضوع پذیرفتنی نیست و سعی ما این بوده که همواره توجه خاصی به خانواده‌های محروم جامعه و به‌خصوص خانواده‌های کمیته امداد داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دولت با وجود مشکلات و گرفتاری‌های نظام اداری اما رسیدگی به محرومان و مطالبات مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است گفت: انتظار می‌رود بر اساس تفاهم نامه موجود زمینه احداث یک‌هزار واحد مسکونی دیگر ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر سال آینده عملیاتی شود.

مدیرکل کمیته امداد  استان بوشهر در این مراسم از انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری بوشهر و سازمان برنامه و بودجه  خبر داد و بیان کرد: بر این اساس قرار احداث دو هزار واحد مسکونی گذاشته شد که با پیگیری‌ها کار احداث یک هزار واحد  مسکونی در روستاها و شهرهای استان آغاز شد.

احمد لطفی با اشاره به واگذاری 500 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر افزود: این واحدها در 300 روستا و 35 شهر استان بوشهر با زیربنای 50 متر مربع احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه 65 درصد این واحدها به زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست تعلق می‌گیرد خاطرنشان کرد: 70 درصد گروه‌های هدف برای دریافت این مسکن‌ها زیر 50 سال سن دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر به اعتبارات این بخش پرداخت و افزود: بر اساس تفاهم‌نامه یاد شده در مرحله نخست 35 میلیون تومان برای هر واحد پیش‌بینی شد که با توجه با افزایش قیمت‌ها به 40 میلیون تومان افزایش یافته است.

لطفی از  واگذاری 500 واحد مسکونی مددجویی دیگر در دهه فجر خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده و تامین منابع مورد نظر زمینه راه‌اندازی یک هزار مولد برق خورشیدی در استان بوشهر فراهم شده و به‌زودی آئین اجرایی آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید