امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۲۱۰۸
گزارشگر : ۸۵
رئیس اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی؛

پیش‌بینی جمع‌آوری بیش از 33 میلیارد تومان زکات تا پایان سال در خراسان رضوی

(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۴۷

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال 33 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات در استان پرداخت می‌شود تا در امور محرومان هزینه شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی با عنوان اینکه جمع‌آوری  حدود 20 میلیارد تومان زکات طی ۸ ماهه امسال در حال ثبت است، اظهار کرد: این استان از اقلام واجب زکات به ترتیب گندم، جو، کشمش و گوسفند را دارد.
وی با تأکید بر اینکه زکات هر منطقه و روستا خاصه برای همان منطقه هزینه می‌شود، تصریح کرد: از مجموع زکات پرداختی امسال ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده صرف محرومان و ۲۰ درصد صرف امور عام‌المنفعه ازجمله ساخت پروژه‌های عمرانی شده است.
رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی به همکاری 1567عامل افتخاری و 457 مبلغ زکات با دبیرخانه شورای زکات استان اشاره کرد.  
حسینی همچنین با اشاره به فعالیت‌های اثرگذار شورای زکات در استان گفت: اکنون 1264 روستای این استان دارای اقلام زکات هستند که نسبت به ادای این فریضه الهی اقدام کرده اند.
وی در ادامه به فعالیت‌های این نهاد در حوزه شجره طیبه اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون حدود 3 هزار اصله درخت در قالب طرح شجره به کمیته امداد خراسان رضوی اهدا و پلاک کوبی شده است که ثمره آن در جهت رفع مشکلات محرومان هزینه می شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید