امروز پنج شنبه ,۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۲۱۰۷
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اعلام کرد:

پرداخت 16 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان اردبیلی از طریق صندوق امداد ولایت

(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: بیش از 16 میلیارد و 150 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در هشت ماهه سال‌جاری توسط «صندوق امداد ولایت» به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه 16 میلیارد و 150 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در هشت ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و محرومان جامعه از طریق «صندوق امداد ولایت» پرداخت شده است، گفت: در قالب تسهیلات کارگشایی، تسهیلات اشتغال و خودکفایی، تسهیلات خرید و ساخت مسکن و تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن تلاش می‌شود بخشی از مشکلات مهم نیازمندان جامعه را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه سه هزار و 400 نفر از مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه از تسهیلات پرداختی «صندوق امداد ولایت» بهره‌مند شده‌اند، افزود: در کنار خدمات بلاعوض، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بدین‌طریق بخش قابل توجهی از گرفتاری‌های نیازمندان کاهش یابد.
دشتی با اشاره به اینکه حدود 10 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی به مددجویان تحت حمایت و محرومان استان اردبیل پرداخت شد تا بتوانند بخشی از مشکلات‌شان را برطرف کنند، بیان کرد: از طریق تسهیلات کارگشایی به مسائل 2800 خانوار بی‌بضاعت رسیدگی شد تا مشکلات آنها به حداقل برسد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه اعطای تسهیلات کارگشایی از جمله خدمات مهم این نهاد در عرصه خدمت رسانی به نیازمندان است که به طور قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت در اختیار آنها قرار می‌گیرد، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی برای رفع مشکلات درمانی، تعمیر و مقاوم‌سازی مسکن، تأمین جهیزیه، تهیه لوازم اساسی منزل و سایر نیازهای ضروری اقشار آسیب‌پذیر پرداخت ‌می‌شود تا وضعیت معیشتی آنها بهبود یابد.
وی با اعلام اینکه 240 نفر از مددجویان با دریافت تسهیلات خوداشتغالی از «صندوق امداد ولایت» استان اردبیل وارد بازار کار شده‌اند، بیان کرد: بیش از چهار میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در اختیار مددجویان قرار گرفت تا بتوانند شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.
دشتی با اشاره به اینکه تهیه مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از برنامه‌ها و خدمات مهم کمیته امداد استان اردبیل است، اعلام کرد: رفع مشکل مسکن، مهم‌ترین دغدغه مددجویان را برطرف می‌کند تا مسیر توانمندسازی و خودکفایی آنها هموارتر شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 160 مددجو با دریافت تسهیلات خرید و ساخت مسکن از سرپناه مناسب بهره‌مند شده‌اند، گفت: یک میلیارد و 370 میلیون تومان تسهیلات مسکن از طریق «صندوق امداد ولایت» به خانوار تحت حمایت پرداخت شد تا منزل مناسبی تهیه کنند.
وی با اشاره به اینکه به 200 خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر نیز در قالب تسهیلات ودیعه مسکن کمک شده است، بیان کرد: 570 میلیون تومان تسهیلات ودیعه مسکن به افراد واجد شرایط پرداخت شد که بتوانند در سرپناهی مقاوم و مناسب ساکن شوند.
دشتی با بیان اینکه از نیکوکاران استان اردبیل خواستاریم با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت، این نهاد را بیش از پیش در کمک‌رسانی به خانوار تحت حمایت و دیگر اقشار نیازمند جامعه یاری کنند، اعلام کرد: سپرده‌گذاری و کمک‌های خیران در صندوق امداد ولایت، راهگشای بسیاری برای رفع مشکلات و توانمندسازی خانوار مستمند استان اردبیل است که این امر تسریع و تسهیل خودکفایی آنها را رقم می‌زند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید