امروز دوشنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۸
شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۲۰۹۱
گزارشگر : ۸۴
با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان سمنان محقق شد

گشایش قفل اقتصاد خانواده روستایی با کلید خانه بوم‌گردی

(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۷

زهرا عرب، کارآفرین روستای قوشه شهرستان دامغان، با دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد قفل اقتصاد خانواده خود را با کلید خانه بوم گردی گشود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، زهرا عرب، کارآفرین روستای قو شه شهرستان دامغان، با دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی اشتغال‌زایی قفل اقتصاد خانواده خود را  با کلید خانه بوم گردی گشود.
 
وی با اشاره به اینکه این خانه با قدمت چندین ساله اتاق‌های نشینمن سنتی ضمن حفظ بافت قدیم موردبازسازی و مرمت قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این خانه چهار اتاق برای اسکان مسافران دارد.
 
زهرا عرب بانوی کارآفرین قو شه ای با اشاره به اینکه این اقامتگاه بوم گردی در محله و هم‌جوار قلعه عرب‌ها قرار دارد تصریح کرد: هم‌جواری در محله قلعه عرب‌ها ویژگی خاصی به این اقامتگاه بوم گردی داده است.
 
این بانوی خوش‌ذوق با اشاره به اینکه این اقامتگاه کمتر از یک سال کار بهسازی و مرمت بر اساس اصول میراث فرهنگی احیاشده است تصریح کرد: هم‌اکنون این اقامتگاه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.
 
 زهرا عرب با اشاره به اینکه این  روستا دارای بیش از 12 اثر تاریخی شامل (دو قلعه، حمام قدیمی، آب‌انبار قدیمی، مدرسه و خانه‌های تاریخی، کاروانسرا، محوطه‌های تاریخی) است که نیمی از این آثار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند .
 
وی بابیان اینکه نزدیک به ۴۰ میلیون تومان آورده خودم سهم این خانه بوم گردی برای احیا و مرمت شد خاطرنشان کرد: سعی شده در این اقامتگاه از انواع وسایل سنتی با قدمت بالا برای یادآوری دوران گذشته استفاده شود.
 
کارآفرین روستای قو شه که علاوه بر تهیه وعده صبحانه، انواع غذاهای سنتی را طبخ و پذیرای مهمانان است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید