امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۲۰۸۰
گزارشگر : ۸۲
به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت؛

کمیته امداد و آموزش‌ و پرورش کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

(پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۶

کمیته امداد استان کرمان و آموزش‌ و پرورش استان به‌منظور بهره‌گیری از توان، امکانات و ظرفیت‌های موجود هر دو دستگاه در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در گردهمایی مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان بر تعامل و همکاری بیشتر آموزش‌وپرورش با کمیته امداد تأکید کرد و گفت: تعامل و همکاری بیشتر این دو سازمان باعث برطرف شدن خیلی از مشکلات محرومان و دانش آموزان نیازمند می‌شود.

وی به وضعیت فقر و محرومیت و آمار بالای نیازمندان در استان اشاره کرد و افزود: بیش از 102 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ۱۰ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

صادقی ادامه داد: ۶۰ درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان سرپرست و نان‌آور خانواده زنان هستند که بیش‌تر این زنان به دلیل فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به آمار بالای پشت نوبتی‌های کمیته امداد استان کرمان نیز اشاره و بیان کرد: دیدگاه کمیته امداد بر توانمندسازی خانواده‌ها است و این نهاد در سرفصل‌های مختلف با راه‌اندازی شغل‌های مولد و ارزان‌قیمت درزمینهٔ توانمندسازی مددجویان اقدام کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی پنج کیلوواتی توسط این نهاد در استان کرمان گفت: با اجرای این طرح هر خانوار بطور میانگین ماهیانه بیش از  یک‌میلیون تومان درآمدزایی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به اصالت فرش کرمان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از چهار هزار قالی‌باف تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند و سالانه فرش‌های باکیفیتی تولید و روانه بازار فروش می‌کنند.

صادقی بیان کرد: بر اساس راستی آزمایی صورت گرفته توسط دستگاه‌های مربوطه کمیته امداد همیشه در بحث اشتغال بیش‌ترین شغل را در استان ایجاد کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با تأکید بر اینکه کمیته امداد مولد فقر نیست افزود: خروجی حوادث و اتفاقات ناگوار ازجمله تصادفات به کمیته امداد برمی‌گردد و تکلیف سنگینی بر عهده ما است و در این زمینه نیاز به کمک و همکاری همه دستگاه‌ها داریم.

وی بابیان اینکه شش هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهر کرمان قرار دارند که سه هزار خانوار سرپرست و نان‌آور خانواده زنان هستند ادامه داد: به‌منظور رسیدگی بهتر به امور زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان اداره بانوان در کمیته امداد منطقه یک کرمان راه‌اندازی شد و امور زنان سرپرست خانوار تحت حمایت به این اداره واگذار شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: یکی از سرفصل‌های کاری و طرح‌های مهم کمیته امداد طرح اکرام ایتام است و هم‌اکنون 20 هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که پنج هزار نفر از این ایتام و فرزندان محسنین فاقد حامی هستند که امیدواریم با حمایت‌های آموزش‌وپرورش استان و خیران نیکوکار این ایتام نیز دارای حامی شوند.

وی به ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی در مدارس استان تأکید کرد و افزود: فرهنگ نیکوکاری باید در مدارس استان نهادینه شود و مدارس برخوردار در استان و شهرستان‌ها معین مدارس کم برخوردار شوند و این اقدام در ترویج فرهنگ اتفاق بسیار مؤثر است.

شایسته ذکر است؛ در پایان این گردهمایی یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان و احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش‌وپرورش استان به‌منظور بهره‌گیری از توان، امکانات و ظرفیت‌های موجود هر دو دستگاه در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید