امروز چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۹۶۱
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

اختصاص 30 درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد استان اردبیل به مناطق محروم

(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۵۹

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 30 درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد به مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل اختصاص دارد تا با ریشه‌کنی فقر، شاهد توسعه و پیشرفت این مناطق باشیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به تخصیص 30 درصد از خدمات حمایتی این نهاد به مناطق محروم و مرزنشین، گفت: رسیدگی به مناطق محروم را در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار داده‌ایم که بر اساس فعالیت‌های گسترده تاکنون بخش قابل توجهی از نیازهای ضروری مددجویان ساکن در این مناطق برطرف شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 16 میلیارد و 600 میلیون تومان در سال‌جاری برای رسیدگی به امور خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم و مرزنشین هزینه شده است، افزود: در قالب خدمات معیشتی، تأمین لوازم ضروری زندگی، درمانی و دارویی، مسکن، جهیزیه و سایر نیازهای اساسی مددجویان ساکن در مناطق محروم تلاش کرده‌ایم بخشی از مشکلات آنها را رفع کنیم.
دشتی با اشاره به اینکه 13 هزار خانوار تحت حمایت در قالب 25 هزار و 700 نفر در مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل سکونت دارند، بیان کرد: بر اساس سیستم نیازسنجی کمیته امداد تمامی نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم استان اردبیل برآورد شده که طبق آن به مددجویان خدمات‌رسانی می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه رایزنی‌های مناسبی با دستگاه‌های اجرایی برای رسیدگی هر چه بیشتر به مناطق محروم صورت گرفته است، گفت: مشارکت گسترده نیکوکاران اردبیلی نیز می‌تواند راهگشای رفع مسائل و نیازهای ضروری اقشار آسیب‌پذیر ساکن در مناطق محروم باشد.
وی با اشاره به همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی، اعلام کرد: برگزاری اردوهای جهادی و ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در مناطق محروم استان اردبیل است.
دشتی با بیان اینکه 1400 روستای استان اردبیل دارای ضریب محرومیت است، افزود: اهتمام بسیار مناسبی در سطح استان اردبیل به منظور ریشه‌کنی فقر و تلاش برای توسعه و پیشرفت در مناطق محروم وجود دارد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 194 روستا در مناطق صعب‌العبور قرار گرفته‌اند، گفت: به دلیل مسیر صعب‌العبور، همواره مددجویان با برودت هوای سرد و بارش سنگین برف و کولاک و به علت دوری از شهر با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند که کمیته امداد با تهیه سبدغذایی مناسب برای این خانوار تحت حمایت، می‌کوشد بخشی از گرفتاری‌های آنها را مرتفع سازد.
وی با بیان اینکه تلاش‌های بی‌وقفه امدادگران کمیته امداد استان اردبیل موجب شده است تا شاهد به حداقل رسیدن مشکلات اساسی مددجویان ساکن در مناطق محروم باشیم، افزود: یکی از اهداف مهم کمیته امداد استان اردبیل شتاب بخشی به توانمندسازی خانوار‌ تحت حمایت است که با رصد دقیق امکانات و شرایط مناطق محروم، تلاش داریم مسیر توسعه و پیشرفت این مناطق را هموار کنیم.
دشتی با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار نیازمند ساکن در مناطق محروم استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید