امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۳۰ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۱۹۲۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد؛

تاکید بر نقش مردم و خیران در اجتماعی شدن مبارزه با فقر/ نظام مددکاری دینی در کمیته امداد در حال اجراست

(پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۱۸

رئیس کمیته امداد با تاکید بر نقش مردم و خیران در اجتماعی شدن مبارزه با فقر در جامعه گفت: نظام مددکاری دینی در کمیته امداد در حال اجرا است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد. با اشاره به فعالیت‌های ۴۰ ساله این نهاد در رفع فقر و محرومیت با تکیه بر الگوی اسلامی و ایرانی گفت: کمیته امداد باید به‌صورت انقلابی و جهادی بدون تشریفات زائد اداری و با استفاده از ظرفیت مردم، خدمات به محرومان را گسترش دهد.

 

وی با تأکید بر نقش مردم و خیران در توانمندسازی و اجتماعی کردن مبارزه با فقر و محرومیت در جامعه گفت: یکی از تدابیر مناسب کمیته امداد ایجاد سه هزار مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در سراسر کشور است.

 

رئیس کمیته امداد به واگذاری امور حمایتی سالمندان به مراکز نیکوکاری اشاره کرد و گفت: در سال جاری 30 درصد خدمات سالمندان توسط مراکز نیکوکاری انجام می‌شود.

 

رئیس کمیته امداد با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار و ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان گفت: در سال جاری 5800 شغل با اعتبار 165 میلیارد تومان در استان لرستان ایجاد می‌شود.

 

وی به ارائه خدمات مددکاری دینی و مشاوره به زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه 65 درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد زنان سرپرست خانوار  هستند، نظام مددکاری دینی با محوریت حوزه‌های علمیه در کمیته امداد در حال اجرا است.

 

بختیاری به ارائه خدمات الکترونیکی کمیته امداد اشاره کرد و گفت: تا پایان سال همه خدمات مددجویی به‌ جز مددکاری به‌صورت الکترونیکی و بدون مراجعه انجام می‌شود.

 

در این دیدار همچنین آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد، کمیته امداد را یک نهاد انقلابی، مردمی و سالم دانست که با ارائه خدمات مناسب و به‌موقع، حافظ انقلاب بوده است.

 

وی با اشاره به نیت پاک امام (ره) و حمایت‌های مقام معظم رهبری از این نهاد انقلابی گفت: شکوفایی نهادهای انقلابی به برکت خدمت‌گذاران صدیق و حمایت‌های مردمی است.

 

امام‌جمعه خرم‌آباد توسعه مراکز نیکوکاری و توانمندسازی مددجویان را گامی در راستای مردمی کردن خدمات نظام دانست و گفت: بهره‌مندی از نیروهای جهادی، خیران و ترویج سنت حسنه احسان از اهداف عالیه انقلاب بوده است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان به عملکرد مناسب ستاد احیای زکات در استان لرستان با محوریت کمیته امداد اشاره کرد و گفت: علیرغم وقوع حادثه سیلاب در لرستان طی سال جاری 18 میلیارد تومان زکات در لرستان جمع‌آوری‌ شده است که در زمینه محرومیت‌زدایی و پروژه‌های عمرانی با شفافیت و بر اساس نیت زکات‌دهندگان هزینه شده است.

 

رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان لرستان، در مراسم بهره‌برداری از مرکز نیکوکاری نور امید در خرم‌آباد حضور یافت.

 

وی در این مراسم با اشاره به نقش موثر مراکز نیکوکاری در محرومیت‌زدایی گفت: استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی با محوریت مساجد از اهداف تاسیس مراکز نیکوکاری است.

 

وی بابیان اینکه سه هزار مرکز نیکوکاری هم‌اکنون در کشور فعالیت دارد، افزود: این مراکز علاوه بر ترویج فرهنگ احسان و انفاق در جامعه خدمات مادی و معنوی به نیازمندان را انجام می‌دهند.

 

رئیس کمیته امداد از فعالیت 95 مرکز نیکوکاری در لرستان خبر داد و افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد و مکان‌های اجتماعی با محوریت کمیته امداد و فعالیت داوطلبانه هیات امنا در دستور کار است و در لرستان تا پایان سال 88 مرکز نیکوکاری دیگر تأسیس می‌شود.

 

وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری تعامل مثبت با موسسات خیریه را دارند، تاکید کرد: درآمد مراکز نیکوکاری در سرفصل‌های صدقات، زکات، اکرام و فعالیت‌های مبتنی بر نیاز زیر نظر هیات عامل و با نظارت کمیته امداد به محرومان منطقه پرداخت می‌شود.

 

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید