امروز دوشنبه ,۲۳ تیر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۵
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۱۹۲۴
گزارشگر : ۵
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح 500 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده در لرستان

(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۱۷:۴۵

500 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده در استان لرستان، با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح و به مددجویان این نهاد تحویل شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم افتتاح 500 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده لرستانی که یک واحد آن به طور نمادین در شهرستان پلدختر تحویل شد، گفت: سیل فروردین‌ماه یکی از سخت‌ترین بحران‌های سال‌های اخیر کشور بود که مسئولان و مردم به خوبی در کنار مردم سیل‌زده قرار گرفته و شرایط را مدیریت کردند. در واقع حوادث طبیعی باعث تقویت همدلی بین مردم و مسئولان شده است.

بختیاری با تاکید بر اینکه فعالیت در کمیته امداد به عنوان یک نهاد انقلابی، مایه افتخار تمامی کارکنان این نهاد است، خاطرنشان کرد: امروز 500 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده افتتاح و تحویل مددجویان شد و تا دهه فجر نیز 1650 واحد مسکونی تحویل مددجویان خواهد شد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تا پایان سال 4500 فرصت شغلی برای مددجویان در استان لرستان ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: تا پایان سال همچنین جهیزیه 1200 زوج لرستانی تهیه و به آنان ارائه می‌شود.

بختیاری در ادامه سفر به استان لرستان، با سیدموسی خادمی، استاندار لرستان دیدار کرد و گفت: ایجاد اشتغال و درآمد باثبات، تامین مسکن و فرهنگ‌سازی، سه شاخص‌ اصلی خدمت‌رسانی در کمیته امداد است که در کنار هم توانمندسازی مددجو را در پی دارد.

خادمی استاندار لرستان نیز در این دیدار به خدمات برجسته کمیته امداد به محرومان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد با محروم‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین اقشار مردم سر و کار دارد و همه مجموعه دولت با این نهاد همکاری مناسب دارد.

وی به خسارات وارد شده در سیل لرستان اشاره کرد و گفت: برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل 12 هکتار به محدوده شهری پلدختر و معمولان ضمیمه شده است.

استاندار لرستان به همکاری بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات قرض ‎الحسنه اشاره کرد و گفت: 900 میلیارد تومان وام 4 درصدی ساخت مسکن به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت شده است.

خادمی به مساعدت یک میلیارد تومانی استانداری به مناطق حاشیه‌نشین در 10 نقطه شهر خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: خدمات حمایتی و اجتماعی به مناطق حاشیه‌نشین از برنامه‌های موفق در سال 97 بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید