امروز چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۸۹۳
گزارشگر : ۹۲

رشد 13 درصدی صدقه پرداختی اردبیلی‌ها در سال جاری

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۱۳

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: صدقه پرداختی مردم نیکوکار استان اردبیل در هفت ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته افزایش 13 درصدی داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی با اشاره به اینکه نیکوکاران اردبیلی بیش از دو میلیارد و 700 میلیون تومان از صدقه خود را به کمیته امداد اختصاص داده‌اند، گفت: صدقه پرداختی بر اساس سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل بین خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر توزیع شده است.
وی با بیان اینکه تمامی صدقه‌های مردمی برای رفع بخشی از مشکلات معیشتی، درمانی، جهیزیه، مسکن و تحصیلی مددجویان تخصیص می‌یابد، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی تلاش داریم ضمن تسهیل یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر، خیران بتوانند به سادگی کمک‌های خود را در اختیار خانوار بی‌بضاعت جامعه قرار دهند.
توحیدی به افزایش 13 درصدی صدقه پرداختی مردم خیر استان اردبیل در هفت ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال 97 اشاره کرد و افزود: هرچقدر کمک‌های مردمی به کمیته امداد بیشتر شود به همان میزان می‌توانیم یاریگر اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 25 درصد از صدقه برای کمک‌های موردی، 18 درصد از صدقه برای تعامل با موسسات خیریه، 15 درصد برای جهیزیه نوعروسان و 15 درصد برای درمان بیماران هزینه می‌شود، گفت: همچنین 15 درصد برای تعمیر و بهسازی مسکن و 12 درصد نیز برای ارتقای سطح فرهنگی خانوار تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل هزینه شده است.
وی با بیان اینکه حدود یک میلیارد تومان از صدقه مردم خیر استان اردبیل برای ساخت، خرید، بهسازی و تعمیر منازل خانوار تحت حمایت تخصیص داده شده است، افزود: تهیه مسکن برای مددجویانی که فاقد منزل مناسب هستند یکی از برنامه‌ها و خدمات اساسی کمیته امداد استان اردبیل است که با یاری خیران درصدد هستیم مهم‌ترین نیاز آنها را برطرف کنیم.
توحیدی با اشاره به اینکه بیش از 760 میلیون تومان از صدقه مردمی در قالب کمک‌های موردی در اختیار مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر قرار گرفته است، اعلام کرد: مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل با دریافت کمک‌های موردی از محل صدقه، بخشی از مشکلات خود را رفع کرده‌اند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بیش از 130 میلیون تومان از صدقه مردمی برای کمک به امر ازدواج مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: با کمک‌های مردمی از طریق صدقه، نوعروس تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل می‌توانند با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه راهی خانه بخت شوند.
وی با اشاره به اینکه 300 میلیون تومان از صدقه خیران اردبیلی برای کمک به پرداخت فرانشیز و درمان ویژه بیماران تحت حمایت هزینه شده است، افزود: بیش از 410 بیمار خاص، صعب العلاج و زمین‌گیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که تلاش داریم با کمک‌های خیران بخش مهمی از مشکلات درمانی و دارویی آنها را رفع کنیم.
توحیدی با بیان اینکه 400 میلیون تومان نیز برای ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به مدجویان تحت حمایت هزینه شده است، افزود: 300 میلیون تومان از صدقه مردمی هم در قالب تعامل با موسسات خیریه به افراد نیازمند جامعه پرداخت شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران می‌توانند از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* به روش ساده‌تری صدقه و سایر کمک‌های خود را به دست مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل برسانند، اعلام کرد: اردبیلی‌های نیکوکار با نصب «اپلیکیشن سنا» در تلفن همراه نیز به راحتی می‌توانند صدقه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون واسطه در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار دهند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید