امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۷
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۸۸۸
گزارشگر : ۸۵
کمیته امدادخراسان رضوی مبدع طرح انرژی پاک؛

قابلیت اجرای 1500 پنل خورشیدی دیگر توسط کمیته امداد استان وجود دارد

(سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۱۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: 514 پنل خورشیدی فعال هستند و در صورت تخصیص اعتبار ، این نهاد ظرفیت اجرای 1500 پنل خورشیدی دیگر را در استان دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین کرابی با اشاره به اینکه اجرا و نصب پنل ‌های خورشیدی نویدی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است، افزود: این طرح باهدف اشتغال و درآمدزایی مددجویان کمیته امداد اجرا شده و هم اکنون فعال است که خراسان رضوی به عنوان ابداع کننده این امر در کشور مطرح است.
وی با اعلام اینکه اجرای طرح پنل های خورشیدی پنج کیلو واتی برای هر خانوار ماهانه بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان درآمدزایی دارد، اظهار کرد: اکنون 514 پنل خورشیدی در استان فعال است که برای هریک از آنها 22 تا 25 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه صورتحساب های پرداختی 2 ماهه است، افزود: در آخرین صورت حساب شرکت توزیع برق استان از فعالیت 514 پنل خورشیدی نزد مجریان طرح اشتغال این نهاد درخراسان رضوی برای 726 هزار و 739 کیلووات بر ساعت برق تولید شده  مبلغ 890 میلیون تومان به  این  مجریان پرداخت شده است.
کرابی با تأکید بر اینکه ابتدا باید بازخورد و درآمد حاصل از اجرای طرح‌های پنل خورشیدی برای مردم نهادینه  شود خاطرنشان کرد: تا زمانی که این طرح اجرا نشود و مردم با آثار مناسب اشتغالزایی و اقتصادی آن آشنا نشوند، فرهنگسازی مناسب در بخش استفاده از انرژی پاک صورت نمی گیرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی بابیان اینکه بیشترین روزهای استان آفتابی است، اعلام کرد: این طرح زمینه اشتغال سالمندان سرپرست خانوار و کسانی که توانایی انجام فعالیت‌های جسمانی سخت ندارند را فراهم کرده است و در روستاها به کمک درآمد و اشتغال روستاییان با صرف کمترین وقت و هزینه مناسب آمده است.
شایسته ذکر است: کمیته امداد در زمینه اشتغال‌زایی برای مددجویان انعقاد قراردادی با شرکت توزیع نیروی برق در جهت خرید تضمینی ۲۰ ساله برق تولیدی این نیروگاه‌ها از مددجویانی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند، داشته است.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید