امروز سه شنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۸۵۹
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

رشد 40 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان اردبیلی

(یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در هفت ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته با 40 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ منصور سیفی با اشاره به افزایش 40 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان در هفت ماهه سال 98 نسبت به هفت ماهه سال گذشته، گفت: کمیته امداد استان اردبیل همواره کوشیده است با جذب منابع بانکی و همکاری بانک‌های عامل و خیران بتواند اشتغال پایدار و مناسبی را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کند.
وی با بیان اینکه 1160 فرصت شغلی جدید در هفت ماهه نخست سال‌جاری برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، اعلام کرد: بیش از 31 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.
سیفی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل در یاری‌رسانی به خانوار تحت حمایت و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه نقش بسزایی ایفا می‌کنند، افزود: بانک‌های عامل بیش از 15 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در هفت ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت پرداخت کرده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه از طریق تسهیلات پرداختی بانک‌های عامل 650 نفر از مددجویان تحت حمایت وارد بازار کار شده‌اند، بیان کرد: به دنبال توسعه فعالیت‌ها با بانک‌های عامل هستیم تا با استفاده از این ظرفیت بتوانیم برای خانوار تحت حمایت اشتغال پایدار ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه حسن اعتماد بانک‌های عامل موجب پرداخت سریع تسهیلات اشتغال به مددجویان شده است، گفت: خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل جزو خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانکی محسوب می‌شوند که دارای کمترین معوقات هستند.
سیفی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راهکارهای کمیته امداد برای پایدارسازی فرصت‌های شغلی نظارت و بازدیدهای مستمر ازطرح‌ها است، افزود: امدادگران کمیته امداد در کنار بازدید و نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زایی به مجریان راهنمایی و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌کنند تا هیچگونه انحرافی در اجرای طرح ایجاد نشود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل به 19 هزار مورد بازدید و نظارت بر طرح‌های اشتغال و خودکفایی در هفت ماهه سال‌جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به انجام بازدیدهای مستمر و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم توسط ناظرن فنی به مجریان، آنها با همت بیشتری برای ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات خود تلاش می‌کنند.
وی با بیان اینکه ارائه راهنمایی‌های فنی و تخصصی اولویت اصلی ناظران طرح‌های خودکفایی است، اعلام کرد: بر این اساس طرح‌های اشتغال در مسیر کارآفرینی قرار می‌گیرند تا برای بسیاری از کارجویان شغل مناسب ایجاد شده و فرصت‌های شغلی، کارایی بیشتری را در سطح منطقه داشته باشند.
سیفی با اشاره به برنامه‌های شاخص کمیته امداد استان اردبیل در زمینه اشتغال‌زایی، بیان کرد: اجرای طرح راهبران شغلی، استفاده از ظرفیت‌های بنگاه‌های اقتصادی در به کارگیری مددجویان و استفاده از بسته‌های تشویقی کارفرمایی از جمله برنامه‌های مهم این نهاد در توانمندسازی خانوار تحت حمایت است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل حرکت به سمت مشاغل نوین و دانش‌بنیان را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و گفت: اجرای چنین طرح‌های توسط مددجویان می‌تواند علاوه بر ایجاد بازار مناسب، محصولات تولیدی آنها نیز به سایر شهرها و استان‌ها صادر شود.
وی با بیان اینکه همچنان نیازمند یاری‌رسانی خیران برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید