امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۸۴۸
گزارشگر : ۹۲
در 7 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

پرداخت 2 میلیارد تومان حق بیمه مددجویان اردبیلی

(شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۰۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: دو میلیارد و 200 میلیون تومان برای بهره‌مندی مددجویان تحت حمایت این نهاد از خدمات بیمه‌ای، در هفت ماهه سال‌جاری به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه بیش از دو میلیارد و 200 میلیون تومان برای پرداخت حق بیمه مددجویان تحت حمایت در هفت ماهه سالجاری به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است، گفت: یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد در توانمندسازی پایدار خانوار تحت حمایت، بیمه تأمین اجتماعی است تا مددجویان بتوانند از مزایای حق بازنشستگی و تأمین آتیه آن بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه حدود 2500 نفر از مددجویان تحت حمایت از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، افزود: واریز حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان موجب می‌شود تا آنها پس از رسیدن به سن بازنشستگی، مستمری‌بگیر این سازمان شوند.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 1700 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، اعلام کرد: بیشترین خانوار تحت حمایت به علت فوت سرپرست، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند که رسیدگی به مشکلات و تلاش برای خوداتکایی آنها در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هم‌اکنون بیش از 20 هزار و 700 زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: حدود 53 درصد از مددجویان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که همواره با مسائل و گرفتاری‌هایی روبه‌رو هستند.
وی با اشاره به اینکه پرداخت حق بیمه برای زنان سرپرست خانوار یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد در توانمندسازی آنها است، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های دقیق می‌توانیم گام‌های موثرتری برای تحقق رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و همچنین فرزندان آنها برداریم.
حسین‌نژاد با بیان اینکه 800 نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی نیز تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، افزود: تأمین آینده مددجویان در مسیر توانمندسازی و کاهش هزینه‌های درمانی و همچنین وجود سوابق بیمه بازنشستگی از جمله مهم‌ترین مزایای بیمه‌ تأمین اجتماعی برای خانوار تحت حمایت است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه درصدد هستیم مددجویان بیشتری را از مزیت‌های بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند کنیم، گفت: ارائه‌ خدمات بیمه‌ای به خانوارهای مجری طرح اشتغال با رویکرد آینده‌نگری برای رفاه و آسایش هر چه بیشتر مددجویان صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با بهره‌گیری از بیمه‌های تأمين اجتماعی می‌کوشد تا ضمن حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مددجویان تحت حمایت، آتیه‌ای روشن را برای آنها رقم بزند، بیان کرد: افزایش همکاری‌ها با سازمان بیمه تأمین اجتماعی می‌تواند در توانمندسازی و خوداتکایی مددجویان تحت حمایت موثر واقع شود.
حسین‌نژاد با بیان اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست فقرا و مستمندان استان اردبیل برسانند، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی، علاوه بر شفاف‌سازی، کمک‌های خیران در اسرع وقت در بین فقرا و نیازمندان توزیع می‌شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید