امروز جمعه ,۴ بهمن ۱۳۹۸
شنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۸۴۴
گزارشگر : ۸۳
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبرداد:

اشتغال‌زایی 2600 نفر از مددجویان گیلان با حمایت راهبران شغلی تا پایان امسال

(شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

در هفت‌ماهه سال جاری 506 نفر از مددجویان توسط هشت نفر از راهبران شغلی شناسایی‌شده و در حال انجام اجرای طرح اشغال می‌باشند و قرار است تا پایان سال جاری 2600 نفر از نیازمندان از طریق راهبران شغلی مشغول به کارشوند و 50 درصد اعتبارات اشتغال‌زایی این نهاد هم امسال از طریق راهبران شغلی جذب شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اهمیت توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت با ایجاد و شغل و درآمد برای آن‌ها گفت: پرداخت تسهیلات ارزان به مددجویان برای ایجاد شغل یکی از برنامه‌های مهم این نهاد در چند سال اخیر بوده که در حال حاضر هم باقوت بیشتری در حال انجام است.

وی یکی از دغدغه‌های اصلی مددجویان برای اشتغال‌زایی را فروش محصولات بعد از ایجاد شغل عنوان کرد و افزود: اجرای نظام راهبری شغلی در کمیته امداد حمایت و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان برای فروش تضمینی تولیدات آن‌ها است.

اهرابی راهبران را شغلی را حامیان کمیته امداد معرفی کرد و ادامه داد: راهبران شغلی با بهره‌گیری از ظرفیت، توان علمی و عملی کارآفرینان، نخبگان، مراکز اقتصادی فعال و پارک‌های علم و فناوری در رشته‌های مختلف اعم از تولید، خدمات، صنعت، کشاورزی و دام‌پروری و صنایع‌دستی برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت هم پای کمیته امداد تلاش می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به ظرفیت بالای اشتغال‌زایی در مناطق روستایی گیلان تصریح کرد: بسیاری از مددجویان ساکن روستاها ظرفیت خوبی برای ایجاد شغل در زمینه کشاورزی، دام‌پروری، شیلات و به‌ویژه صنایع‌دستی دارند اما نگرانی عدم فروش محصولات، اراده آن‌ها را در این مسیر سست می‌کند که راهبران شغلی این مددجویان را در مسیر درست اشتغال‌زایی و فروش محصولات قرار می‌دهند.

وی بابیان اینکه اگر مددجو به‌تنهایی بخواهد اشتغال‌زایی کند باید همه فرآیندهای مربوط به مدیریت منابع مالی، بازاریابی، بازارسازی و برندسازی محصولات تولیدی را نیز به‌تنهایی انجام دهد خاطرنشان کرد: راهبران شغلی در کنار مددجویان مجری طرح اشتغال‌زایی این موارد را به عهده می‌گیرند و مددجو صرفاً به تولید محصول خود می‌پردازد و دغدغه دیگری نخواهد داشت.

اهرابی بابیان اینکه در هفت‌ماهه سال 506 نفر از مددجویان توسط هشت نفر از راهبران شغلی شناسایی‌شده و در حال انجام اجرای طرح اشغال می‌باشند افزود: قرار است تا پایان سال جاری 2600 نفر از نیازمندان از طریق راهبران شغلی مشغول به کارشوند و 50 درصد اعتبارات اشتغال‌زایی این نهاد هم امسال از طریق راهبران شغلی جذب شود.

انتهای پیام

کمیته امداد
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید