امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۸۱۵
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان

هدف از طرح راهبری شغلی، فروش تضمینی تولیدات مددجویان است

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۳۶

هدف از اجرای نظام راهبری شغلی در کمیته امداد، حمایت و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان برای فروش تضمینی تولیدات آن‌هاست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: طرح راهبران شغلی بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از ابتدای سال جاری برای 50 درصد از طرح‌های اشتغال‌زایی اجرا می‌شود.
وی افزود: هدف از اجرای طرح راهبران شغلی بهره‌گیری از ظرفیت، تجارب، توان علمی و عملی کارآفرینان، نخبگان، مراکز اقتصادی فعال و پارک‌های علم و فناوری در رشته‌های مختلف اعم از تولید، خدمات، صنعت، کشاورزی و دام‌پروری برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت است.
اسکندری با توجه به شناسایی 72 راهبری شغلی در استان گلستان عنوان کرد: در نظام راهبری شغلی، کارآفرینان به عنوان یاوران این نهاد با ارائه ایده‌ها و تجربیات خود به جامعه هدف کمیته امداد، زکات دانش و تخصص خود را با در اختیار گذاشتن توانمندی‌ها و استعدادهای خود به نیازمندان جویای کار، درزمینهٔ شغلی خود ارائه می‌دهند.
وی با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال در اولویت‌های کاری کمیته امداد گفت: ایجاد اشتغال پایدار به منظور توانمندسازی و خودکفایی خانوارهای تحت حمایت این نهاد در کاهش محرومیت و زدودن فقر از جامعه نقش بسزایی دارد.
وی با اشاره به افزایش ۲,۵ برابری تسهیلات اشتغال‌زایی امسال مددجویان گلستانی نسبت به سال گذشته گفت: در سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۷۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان اختصاص‌یافته است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: این نهاد با ایجاد کانون خیران اشتغال و هیئت اندیشه ورز و با استفاده از راهبران شغلی با جدیت در حوزه کسب درآمد پایدار و استقلال مالی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند گام برمی‌دارد.
وی با توجه به همکاری کمیته امداد استان با شرکت صباح به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه‌های طرح راهبر شغلی افزود: طبق این تفاهم‌نامه، این طرح در ابتدا با ۲۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان شروع‌شده و در ادامه به ۵۰۰ طرح افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید