امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۱۸۰۰
گزارشگر : ۷۹

فعالیت 55 مرکز نیکوکاری در خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۵۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی در جمع اعضای هیئت امنای مراکز نیکوکاری استان گفت: هم اکنون در خراسان جنوبی 55 مرکز نیکوکاری فعال با محوریت مساجد و با هدف شناسایی محرومان محله‌ها فعال است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد رفیعی با بیان اینکه با ایجاد شبکه های نیکوکاری و موسسات عام المنفعه در استان به دنبال ارتباطی صمیمی و گرم با مردم و خیرین هستیم تا شعار مردم برای مردم تحقق یابد.
رفیعی در ادامه افزود: شبکه های نیکوکاری و مراکز عام المنفعه به دنبال ارائه ی خدمات بر اساس نیازهای مددجویان با محوریت مساجد و محله ها و استفاده از ظرفیت خیرین هرمحله بر اساس اولویت های معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و فرهنگی می باشد.
وی خاطرنشان کرد: امدادگران در مراکز نیکوکاری تلاش خواهند کرد تا مشکلات و معضلات اجتماعی موجود در محله را شناسائی و در جهت رفع این مشکلات با استفاده از ظرفیت خیرین تلاش خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری یک مرکز مردمی و دینی است افزود: این مراکز در مساجد محله تشکیل می شود تا مردم به دستور الهی برای دستگیری از نیازمندان اقدام کنند و از آنجا که اعضای مرکز نیکوکاری از افراد همان محله تشکیل می شوند، در نتیجه اعضای مرکز نیکوکاری از وضعیت نیازمندان و افراد نیکوکار اطلاع دارند و به سهولت بستر لازم را برای تهیه نیازمندی افراد بی بضاعت از طریق خیران فراهم می کنند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گفت: هر چقدر شفاف سازی و مستندسازی از فعالیت های این مراکز به نحو شایسته به سمع و نظر مردم و مخاطبان برسد، به همان اندازه افزایش کمک ها، مساعدتها، صدقات و نذورات خیرین برای کمک به خانوارهای نیازمند افزایش خواهند یافت.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید