امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۱۷۷۶
گزارشگر : ۸۹
مدیرکل کمیته امداد استان عنوان کرد:

اشتغال 377 زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۱۱

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون زمینه اشتغال 377 زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان فراهم شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ملک پور بابیان اینکه فراهم کردن زمینه اشتغال زنان سرپرست خانوار تحت حمایت از دغدغه‌های این نهاد است بیان کرد: از مجموع 377 زن شاغل سرپرست خانوار، 93 زن ساکن شهرها و 384 زن نیز ساکن روستاها هستند.

وی با اشاره به طرح‌های اشتغال این بانوان افزود: زمینه اشتغال 164 زن در حوزه بافت فرش، 88 نفر در حوزه دامپروری و مابقی نیز در زمینه‌های پرورش طیور، ارائه خدمات، صنایع دستی، زنبورداری، طرح‌های صنعتی و معدنی و کشاورزی فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مبلغ تسهیلات ارائه شده به این طرح‌های اشتغال را بین 10 تا 50 میلیون تومان عنوان و بیان کرد: مددجویان می‌توانند با مراجعه به حوزه اشتغال از مشاوره و آموزش شغلی بهره‌مند شوند و جهت اخذ تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی شوند.

ملک خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال، نیازمندانی که قادر به انجام کار هستند اما به علت مشکلات مالی توانایی تأمین ابزار کسب‌وکار را ندارند با دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و خودکفایی خود و خانواده‌شان را فراهم می‌کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید