امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۶
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۱۶۸۴
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

گسترش چتر حمایت کمیته امداد برسر 769 خانواده زندانی

(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۵۶

طی سال جاری تا کنون 769 خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حمایت‌ از خانواده‌های زندانی با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می شود، گفت: طی سال جاری تا کنون 769 خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به اینکه مشکل معیشت و تأمین مخارج زندگی از مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های زندانی است، گفت: کمیته امداد با هدف جلوگیری از بروز آسیب در زندگی مددجویان تحت حمایت از این خانواده‌ها تا زمان زندانی بودن سرپرست خانواده در سرفصل‌های متنوع حمایت می کند.
وی اضافه کرد: پرداخت کمک هزینه زندگی ، اعطای وام‌های قرض الحسنه اشتغال، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حقوقی از خدمات کمیته امداد برای خانواده زندانیان است.
وی توانمندسازی و فراهم کردن زمینه اشتغال را بهترین ابزار در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و اظهار کرد: در سال جاری تا کنون تعداد 78 خانواده با زندانیان تحت حمایت با رسیدن به توانمند سازی و یا آزادی سرپرست خانوار از حمایت این نهاد خارج شدند.
مدیر کل کمیته امداد استان با تأکید بر حفظ و تحکیم بنیان خانواده گفت: اساسی‌ترین اولویت و چشم انداز کمیته امداد توسعه توانمندی مددجویان تحت حمایت و تشویق به کارآفرینی است و از برنامه‌های این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت و از جمله خانواده زندانیان برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای ورود به بازار کار و فعالیت است.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید