امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۱۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۶۸۰
گزارشگر : ۸۳
باحضور رئیس کمیته امدادو رئیس سازمان برنامه وبودجه انجام شد:

بهره برداری از هزارواحد مسکن مددجویان کمیته امدادگیلان

(پنج شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۵۱

آئین افتتاح همزمان هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد گیلان با حضور رئیس کمیته امداد و معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان برنامه وبودجه در روستای کلاشم شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه داشتن مسکن مناسب حق همه محرومان است گفت: ساخت، تعمیر و تجهیز مسکن برای نیازمندان با قوت بیشتری در دستور کار این نهاد قراردارد.

وی با اشاره به ساخت دوهزار واحد مسکن برای مددجویان گیلانی افزود: هزارواحد از این واحدهای مسکونی با اعتبار 43 میلیارد تومان به مددجویان واگذارشد و هزار واحد دیگر نیر با مشارکت سپاه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

بختیاری با بیان اینکه ساخت مسکن با اولویت زنان سرپرست خانوار وایتام انجام می شود ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و کمک خیران بتوانیم برای هشت هزار مددجوی فاقد مسکن در گیلان ساخت مسکن را آغاز کنیم.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاوه بر ساخت دوهزارواحد مسکن برای محرومان ، تعمیرات برای بیش از 3500 واحد مسکن هم انجام شده است .

وی با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان سال جاری 170 هزار شغل توسط مددجویان ایجاد می شود تصریح کرد: سال گذشته یک سوم اشتغال کشور توسط مددجویان کمیته امداد انجام شد که نشان دهنده ظرفیت بالای خانوارهای تحت حمایت این نهاد است.

رئیس کمیته امداد یادآورشد: طی 23 سال گذشته 700 هزارخانوار با ایجاد شغل و رسیدن به درآمد پایدار از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده اند که امیدواریم این روند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

محمدباقرنوبخت، معاون رئیس جمهورباقدردانی از مجموعه کمیته امداد وسپاه به جهت اقدامات مؤثر در محرومیت زدایی گفت : ساخت مسکن یکی از اقدامات ارزشمند است که در مسیر رشد و توسعه کشور انجام میشود.

وی با تاکید بر ادامه روند ساخت و تعمیر مسکن محرومان افزود: داشتن مسکن حق همه مردم به ویژه نیازمندان است که امیدواریم با حمایت های دولت و تلاش و همدلی همه مسئولان این اقدام برای همه افرادی که فاقد مسکن هستند انجام شود.

نوبخت تصریح کرد : تلاش ما این است تا در کنار توسعه کشور اقدامات ویژه ای برای رفع مشکلات محرومان انجام شود.

انتهای پیام

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید